Klasy ogólnopolicyjne

17. 11. 2017r uczniowie z klas drugich realizujący rozszerzenie ogólnopolicyjne działający w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego zabezpieczali uroczystość otwarcia pracowni CNC w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku. Mimo niekorzystnej aury wytrwali na posterunku, a nasi goście z uznaniem wypowiadali się o ich pracy i zaangażowaniu. Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB

14.11.2017r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Gimnazjum w Opatowie odbyły się "Powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie" zorganizowane przez kłobucki oddział LOK-u.

Uczniowie naszej szkoły, co stało się już chyba tradycją, również w tym roku uplasowali się w ścisłej czołówce, zajmując drużynowo miejsca: I i IV.

11 listopada 2017r. młodzież z ZS Nr 1 włączyła się w uroczyste obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Kłobucku. Przedstawiciele klas mundurowych pod opieką mgr Anity Ziomko-Nowak i mgr Magdaleny Trzepizur uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w kościele pw: Św. Marcina.

W dniach 16-20.10 br., gościło 42 nauczycieli klas mundurowych z całej Polski, byli to uczestnicy ,,5. edycji szkolenia instruktorsko-metodycznego na poziomie rozszerzonym". Warunkiem udziału w projekcie było zaliczenie wcześniejszego szkolenia na poziomie podstawowym.

Powiat kłobucki reprezentowała mgr Anita Ziomko-Nowak koordynator klas mundurowych w ZS Nr 1.

,,Jak zostać terytorialsem” mogli się dowiedzieć 12.10. 2017r. nasi uczniowie z klas maturalnych uczestniczący w spotkaniu z p. Ewą Danisiewicz Specjalistą Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie. W trakcie spotkania zostali zapoznani ze zmianami jakie zachodzą w Siłach Zbrojnych RP – tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, oraz z zasadami naboru kandydatów do: uczelni wojskowych i służby przygotowawczej. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak funkcjonują Narodowe Siły Rezerwowe, zostali zapoznani z wymogami i warunkami pracy zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów Sił Zbrojnych RP.

Spotkanie zorganizowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Więcej zdjęć na naszym profilu na FB

10.10. 2017r. uczniowie klas pierwszych realizujący rozszerzenie mundurowe ( policyjne i strażackie) uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Parku Linowym w Złotym Potoku. Ta forma zajęć integracyjnych stała się naszą szkolną tradycją, bo zajęcia odbyły się po raz VII. Jak było? - zobaczcie na zdjęciach! Kto nie był niech żałuje - Do zobaczenia za rok! Zajęcia koordynowały p. Beata Pluta i p. Anita Ziomko-Nowak, opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Monika Zych, p. Wojciech Grzybowski. Jak co roku w tworzeniu atmosfery dobrej zabawy nauczycieli wspierali uczniowie klas drugich.

Więcej zdjęc na naszym profilu na FB