Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Wojtek Toporek z IVTI znów niepokonany
minW pierwszy dzień marca, w Kłobucku, po raz pierwszy odbył się projekt biegowo-edukacyjny „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbywający się w 81. miastach Polski a organizowany od kilku lat przez Fundację Wolność i Demokracja.
„Inicjatywę przyłączenia się do projektu podjął Zespół Szkół nr 3, który przyjął na siebie rolę lokalnego organizatora imprezy. Poprzez bieg uliczny na dystansie 1963m realizowane są dwa wartościowe cele – upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dystans nie jest przypadkowy. Nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego–Józefa Franczaka ,,Lalusia”, który zginął w walce z siłami UB na Lubelszczyźnie w październiku 1963r.”
W biegu naszą szkołę reprezentował p.Michał Kalke biegnący w mundurze klas ogólnopolicyjnych. Natomiast uczniów Wojciech Toporek, który pierwszy zameldował się na linii mety! To niesamowite osiągnięcie, zwracając uwagę, że bieg ten zaliczał się do biegów ogólnopolskich, w których wzięli udział zawodowi biegacze z klubów. Na miejscu trzeci był nasz absolwent Artur Pelikan!
Wszystkim startującym gratulujemy udziału w zawodach a zwycięzcom wygranej. Mamy nadzieję, że za rok Wojtek już jako nasz absolwent będzie brał udział w tym biegu i tak wspaniale reprezentował szkołę w Zagórzu jak w okresie edukacji.

Do wiadomości podał p. M. Kalke

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz