Lepszy internet zależy od Ciebie!
min_2min_1minŻycie moi mili, to się dzisiaj dziwnie plecie. Raz jest rzeczywiste, raz w Internecie. W cyberprzestrzeni o losy człowieka biją się nie na żarty: anioł i diabeł…, tak oto Patryk Olczyk wprowadził nas w świat Dominika w wieku ponadgimnazjalnym. W tej scence wystąpili: anioł-Michał Błaszczak, diabeł-Przemek Smolarek z IITE/TL, Dominik-Dominik Prozner, lektor-Patryk Olczyk, obsługa sprzętowa to Michał Kucharski i Adam Piskorek z kl.IITI. Po scence tematycznej była prelekcja dla młodzieży na temat najnowszych przestępstw internetowych, przeprowadzona przez mł. asp. Martę Ladowską z KPP w Kłobucku. Pragniemy nadmienić, iż KPP w Kłobucku corocznie włącza się w obchody DBI w naszej szkole, za co dziękujemy. Następnie zgromadzeni na uroczystości obejrzeli fragmenty filmu „Jak nas śledzi i działa Google” – polecamy w całości wszystkim ten film dokumentalny znajdujący się w sieci.
Robert Heluszka z kl.IIITI - prowadzący uroczystość - przypomniał zasady netykiety, czyli normy zachować podczas korzystania z komputera. Na zakończenie Sandra Kabała z kl. IVTF w piosence „Napraw” przeniosła nas w świat internautki , której popsuł się laptop w nieodpowiednim momencie… Na zakończenie zabrała głos p. dyr A. Nowicka i podziękowała uczniom za akademię a wszystkich poprosiła o rozwagę podczas korzystania z internetu.
Imprezę przygotowali uczniowie z klasy IITI przy wsółpracy uczniów z innych klas, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów informatycznych: p. M. Bąk oraz p. C. Michalskiego. W DBI uczestniczyli głównie uczniowie klas drugich i pierwszych.