min_1Po raz pierwszy odbyły się Szkolne Warsztaty Matematyczne pod hasłem: Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych, które skierowane są do młodzieży kontynuującej naukę w gimnazjum, liceum i technikum. Warsztaty odbyły się 2 czerwca 2015r., jako jedna z konkurencji happeningu pod hasłem Żyjmy zdrowo i bezpiecznie. Podczas warsztatów uczniowie rozwiązywali zadania nietypowe, rebusy, łamigłówki matematyczne.
Celem warsztatów jest poszerzanie wiadomości i umiejętności matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Naszymi działaniami pragniemy rozbudzić pasję uczniów do przedmiotów ścisłych, zdopingować ich do wyciągnięcia wniosku, iż matematyka jest przydatna nie tylko ze względu na obowiązkową maturę, ale także ma zastosowanie w wielu dziedzinach życia zawodowego.
Wyniki I SZKOLNYCH WARSZTATÓW MATEMATYCZNYCH przedstawiają się następująco:
KATEGORIA I - dla uczniów gimnazjum. Wśród 6 grup rywalizujących gimnazjalistów zdobywcami największej liczby punktów była grupa reprezentowana przez następujących uczniów:
Katarzynę Lis, Katarzynę Dudek, Małgorzatę Kaniewską, Wiktorię Betkę, Igę Kraszewską, Julię Pawełczak, Natalię Krolicę.
KATEGORIA II - dla uczniów liceum i technikum (rywalizacja indywidualna):
Daniel Cieśla – klasa IIITP ZS Nr 1 W Kłobucku.

Do wiadomości podała p. K. Musialik