minTradycyjnie, już po raz szósty, odbyła się uroczysta akademia poświecona bezpieczeństwu w Sieci. W uroczystości wzięła udział Pani sierż. szt. Marta Ladowska - Rzecznik KPP w Kłobucku, Pani Dyrektor Anna Nowicka, nauczyciele oraz uczniowie. Na wstępnie nasz gość, Pani sierż. szt. Marta Ladowska, przeprowadziła pogadankę z uczniami na temat cyberprzepomcy, pragniemy dodać, iż corocznie KPP w Kłobucku aktywnie uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole – za to serdecznie jesteśmy wdzięczni. Następnie uczniowie z klasy IITI/TF zaprezentowali przygotowaną przez siebie część artystyczną. Nie zabrakło filmików przygotowanych przez uczniów, w których wypowiadali się na temat Internetu, scenek tematycznych, jak i piosenek, wypowiadał się również nasz absolwent Emanuel Zielonka - dwa lata temu ukończył TI. Były również żarty na temat informatyków, prezentujemy jeden z nich: Jak najczęściej informatycy zwracają się do swoich żon? Myszko...
Nasza młodzież, uzdolniona muzycznie, zaprezentowała dwa utwory, pierwszy z nich to Facebookowa piosenka, zaśpiewana przez Madgalenę Frączek z kl. ITŻ przy akompaniamencie Wojciecha Psiucha z kl. IVTB oraz drugi Wirtualna miłość w wykonaniu Natalii Zymek z kl. ITE/TL oraz Mateusza Jabłońskiego z kl. IIITI.
Coroczne obchody DBI w naszej szkole mają za zadanie uświadomieniem młodzieży zagrożeń jakie niesie ze sobą nierozważne korzystanie z dobrodziejstw Sieci oraz zwrócenie uwagi na to, iż każdy z nas ma wpływ na to, aby Internet był miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Ale musimy pamiętać, iż każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Impreza przygotowana była pod kierunkiem p. D Cybulskiej, p. M. Bąk i p. C. Michalskiego.