minW sobotę 25 października młodzież z naszej szkoły zaangażowana w Ogólnopolski Konkurs „Czas na zdrowie” wraz  z nauczycielami wzięła udział w pikniku „Odważ się być zdrowym na Narodowym”, który został zorganizowany przez Instytut Matki i Dziecka oraz Fundację BOŚ na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Spotkanie miało na celu m.in. promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a wspierane było przez Małgorzatę Sochę. Najważniejszym wydarzeniem w tym dniu dla młodzieży i nauczycieli z naszej szkoły była Gala Finałowa Konkursu „Czas na zdrowie”, w czasie której reprezentacja naszej szkoły odebrała główną nagrodę w Ogólnopolskim konkursie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Za swoje zaangażowanie i zdobycie pierwszego miejsca nasza szkoła otrzymała m.in. projektor multimedialny oraz upominki dla uczestników i koordynatora projektu.
Piknik „Odważ się być zdrowym na Narodowym” rozpoczął happening - próba bicia nieoficjalnego rekordu Polski w największej liczbie osób ustawionych w kształt literki „Z” jak zdrowie, w którym nasza szkoła również brała udział. Dużym wydarzeniem dla uczestników wycieczki było spotkanie z p. Małgorzatą Sochą, która chętnie odpowiadała na zadawane pytania i nie stroniła od uczestników pikniku.
W czasie trwania pikniku zorganizowano wiele atrakcji, w których młodzież z naszej szkoły brała udział, m.in.: bieg rodzinny na dystansie 3km – wzięło w nim udział czterech uczniów naszej szkoły: Bartłomiej Jelonek, Mateusz Jelonek, Damian Brzęczek i Bartosz Luto - który znalazł się w pierwszej 10 z ponad 850 startujących zawodników. Młodzież mogła wziąć również udział w wielu warsztatach i zajęciach promujących zdrowy styl i tryb życia m.in.: fitness, w wyścigach na ergometrach, w nauce trików skakankowych i cyrkowych.
Będąc w Warszawie uczestnicy wyjazdu zwiedzili wystawę na Zamku Królewskim – „Zniszczenie i dobudowa Zamku Królewskiego” oraz wzięli udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Młodzież  mogła poznać tam prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom wyjazdu za wspólną zabawę.

Do wiadomości podała p. Beata Pluta