Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015
min_1min_2min_3Swą obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz parafii Ciała i Krwi Chrystusa Grzegorz Banasiak oraz Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Pan Henryk Kiepura. Podczas części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor mgr Anna Nowicka, która w swym wystąpieniu życzyła powodzenia w nowym roku szkolnym wszystkim uczniom i nauczycielom. Szczególnie gorące pozdrowienia skierowała dla rozpoczynających naukę w naszych progach-pierwszoklasistach. Pani Dyrektor nawiązała również do 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnym mówcą był Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura, który zwrócił uwagę na olbrzymie znaczenie dla naszego regionu bitwy pod Mokrą. Zaznaczył, że może to być fundament  kształtujący naszą tożsamość lokalną. Część oficjalną zakończyło  ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przygotowała klasa IILO1 pod kierunkiem p. Wojciecha Grzybowskiego oraz samorząd szkolny. Uczniowie w związku z ze znaczeniem jaki ma dla naszej ojczyzny wrzesień 1939 roku, część swego wystąpienia poświęcili tym tragicznym wydarzeniom. Recytowali min. wiersz Władysława Broniewskiego „Żołnierz”. Zaznaczyli, że w młodym pokoleniu pamięć o tych wydarzeniach jest wciąż żywa i trwa. Powinna być również przestrogą na przyszłość. Rok szkolny zapoczątkowano także na wesoło, odgrywając scenkę z pokoju nauczycielskiego, podczas jednego z pierwszych dni zajęć szkolnych. Udzielono również rad pierwszakom „Jak mają zyskać mocną pozycję w oczach nowych kolegów i nauczycieli”.

Do wiadomości podał p. W. Grzybowski