Mamy certyfikat "Moja firma w mojej gminie"
min1min217 stycznia 2012 roku
w Zespole Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Moja firma w mojej gminie” - „Dzień Przedsiębiorczości” To impreza podsumowująca całość działań edukacyjnych, przygotowana przez każdą ze szkół biorących udział w projekcie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez uczniów, przy wsparciu nauczycieli: Anny Jędryszczak, Iwony Szczepaniak oraz koordynatora regionalnego.
Oprócz uczestników szkolenia w imprezie wzięli udział  zaproszeni goście:
  • Starosta Powiatu Kłobuckiego – Roman Minkina
  • Wicestarosta – Henryk Kiepura
  • Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu – Maciej Biernacki
  • Burmistrz Gminy Kłobuck – Krzysztof Nowak
  • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku – Małgorzata Szymanek
  • Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku – Ewelina Kotkowska
  • Dyrektor Restauracji „Wenecka” – Wojciech Śleszyński
  • Menager Restauracji „Kresowa” – Agnieszka Mazurek
  • Właściciel Firmy Cateringowej „Tesspol” – Teresa Polis
  • Przedstawiciel Fundacji Viribus Unitis – Sylwia Kempa
  • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku – Anna Nowicka
  • Wicedyrektor  Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku – Bożena Trzepizur
  • Uczniowie klas III TŻ, II LO AC, III TE +TL

W pierwszej części „Dnia Przedsiębiorczości” przedstawiony został efekt pracy uczniów, którzy (przy wsparciu edukacyjnym w postaci cyklu warsztatów, aktywnej witryny internetowej i nadzoru nauczyciela) wygenerowali własny pomysł na założenie firmy. Uczniowie przedstawili wykonane przez siebie ćwiczenia oraz w ciekawy sposób zaprezentowali swój  pomysł na firmę cateringową - prezentacja multimedialna połączona z występami młodych śpiewających artystów oraz pokaz pomysłów kulinarnych w formie szwedzkiego stołu.

Druga część Dnia Przedsiębiorczości to panel dyskusyjny, w którym wzięli udział wspomniani wcześniej uczestnicy przedsięwzięcia. Moderatorem debaty była jedna z uczennic prowadząca całe spotkanie.

Goście chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez zgromadzoną na sali młodzież, dotyczące działalności cateringowej, zakładania działalności gospodarczej, możliwości unijnego finansowania projektu. Rozwinęła się również dyskusja dotycząca możliwości urzeczywistnienia pomysłu uczniów na firmę cateringowa działającą przy Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku..
Koordynator regionalny aktywnie wspierał realizację imprezy oraz prowadził quiz nt. przedsiębiorczości, w którym udział mogli brać wszyscy zgromadzeni na sali, nie pomijając naszych gości. Koordynator przyznawał zwycięzcom nagrody w postaci gadżetów.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla zaproszonych gości oraz degustacją smakołyków wykonanych przez naszą młodzież.

Czytaj wszystko »».

Anna Jędryszczak i Iwona Szczepaniak