Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
„Jak pracuje technik kryminalistyki”
min_109.03.2017r. uczniowie z klas II o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku odwiedzili kłobucką komendę Policji. Celem kolejnych zajęć programowych było zapoznanie z pracą technika kryminalistyki. Prowadzący zajęcia policjanci scharakteryzowali podstawowe typy śladów i dowodów, pokazali licealistom zestawy do ich zabezpieczania. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadali o działaniach podejmowanych w celu zabezpieczenia różnorakich śladów oraz ich analizie i wykorzystaniu w procesie dowodowym. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziła nowoczesna kabina wykorzystywana m.in. do wykonywania zdjęć sygnalitycznych.
Zajęcia koordynowała p. mgr Anita Ziomko-Nowak, opiekę pełniła p. mgr Beata Pluta

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Strzelali ku pamięci Żołnierzy Wyklętych i zajęli pierwsze miejsce - Wielkie brawa dla naszych strzelców
min W piątek 10. marca w Szkole Podstawowej nr1. im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie LOK "Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Tradycyjnie już na zawody strzeleckie wystawiamy najlepszych strzelców z naszej szkoły. I tym razem nie mogło być inaczej. Nasi uczniowie w drużynowej kategorii "Open" wywalczyli drużynowo pierwsze miejsce. Maciej Banaszkiewicz, Damian Wojnowski i Tymoteusz Luterek, wystrzelali 121 punktów wygrywając zawody. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych wyników.

Do wiadomości podała p.A.Ziomko-Nowak

 
I Wojewódzka Konferencja Klas Mundurowych odbyła się 10.03.2017r w Lędzinach
minKonferencja przebiegała pod hasłem: „Rola i znaczenie klas mundurowych w procesie kształtowania postaw patriotycznych i prospołecznych młodzieży”, została zainicjowana przez śląskiego kuratora oświaty Urszulę Bauer i dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Ewę Matusik. Uczestniczyli w niej: wicewojewoda Mariusz Trepka, przedstawiciele służb oraz szkół mundurowych, a honorowym patronatem objęła ją Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: pani Anna Nowicka - Dyrektor ZS Nr1, pani Anita Ziomko-Nowak-koordynator klas mundurowych i uczennica kl.IIILO Magdalena Łyźniak. Podczas konferencji dyskutowano na temat: funkcji, jaką odgrywają klasy mundurowe, współpracy szkół ze służbami oraz zagadnień dotyczących służby wojskowej. Podkreślano że zadaniem klas mundurowych jest, oprócz kształcenia ogólnego, mającego na celu zdanie z pozytywnym wynikiem egzaminu maturalnego, także przygotowanie uczniów do pracy w służbach mundurowych. Aby ten cel osiągnąć niezbędne są zajęcia praktyczne gdzie młodzież zdobywa odpowiednią wiedzę o poszczególnych służbach, uczestniczy w różnego rodzaju ćwiczeniach i testach sprawnościowych. Odbył się również pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów lędzińskiej szkoły.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Szukamy Mistrza...
min_19 marca odbył się etap szkolny XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szukamy Mistrza, w którym uczestniczyło 25 uczniów naszej szkoły: Wiktoria Pasieka, Jakub Hofman, Ewelina Hanszke, Justyna Chwałowska, Ewa Szewczyk, Aleksandra Huptas, Milena Lizurej, Joanna Orłowska, Mateusz Olszewski, Magdalena Bobrowska (ITE), Karolina Tekielska (IVTB), Oliwia Olczyk, Kinga Żurkowska (I LO), Weronika Gradzik (ITŻ), Anna Pokora, Gabriela Rendak, Monika Rosak (IIILO), Małgorzata Górnik, Daria Werner, Kinga Kłysińska, Julia Wester, Michał Pyrak, Paulina Kurzacz, Dominika Międła (IITE+L), Krzysztof Wysocki (IIITI). Komisja (p.M.Śliwa i p.B.Zbrońska) do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała następujące osoby: - Kingę Żurkowską (ILO),
- Karolinę Tekielską (IVTB),
- Oliwię Olczyk (ILO),
- Milenę Lizurej (ITE),
- Krzysztofa Wysockiego (IIITI).

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę 20 marca 2017r. (poniedziałek) podczas etapu powiatowego XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szukamy Mistrza. Powodzenia!

Do wiadomości podała p.B.Zbrońska

 
Zwycięstwo w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar SASP
min_2W dniu 01.03.2017 r. w hali sportowej Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach odbył się kolejny, szósty turniej halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych. W stojącym na wysokim poziomie turnieju, po bardzo zaciętej, wyrównanej rywalizacji najlepszą drużyną została reprezentacja Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku! Nasi piłkarze rozegrali w zawodach sześć spotkań, w których odnieśli pięć wygranych.
W imprezie wzięło udział 7 drużyn: Zespół Szkół Samochodowych z Gliwic, Zespół Szkół Budowlano - Ceramicznych z Gliwic, Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół nr6 z Jastrzębia Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 z Jaworzna, Zespół Szkół Nr1 w Kłobucku oraz gospodarze zawodów – Górnośląskie Centrum Edukacyjne z Gliwic.
Opiekunowie sekcji piłki nożnej składają również podziękowania Panu Witoldowi Jagielskiemu i firmie Koral z Kłobucka za dofinansowanie wyjazdu uczniów na zawody.  Więcej informacji na naszym facebooku.

Do wiadomości podał p.P. Borowski

 
Być Kobietą...
min_4Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem,
być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie...
Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać
nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać.
Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie...
Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie...


Piosenka do posłuchania na naszym facebooku w wykonaniu Wiktorii Ladry z klasy ITŻ.
Zamieszczamy również link do zdjęć z uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet, zdjęcia wykonała Weronika Kobis z IITŻ.
Akademia odbyła się w małej sali gimnastycznej a przygotowana została przez uczniów z klasy IITB/TP po kierunkiem p.Małgorzaty Śliwy.
 
28 lutego odbył się dwudziesty drugi Szkolny Turniej Matematyczny dla uczniów klas drugich liceum i technikum
min_3Organizatorkami Turnieju Matematycznego są nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Nr 1 mgr Bożena Trzepizur, mgr Ewa Piguła, mgr Beata Dobrowolska, mgr Marzena Nowak, mgr Katarzyna Musialik oraz mgr Katarzyna Mrowiec. Gościnnie na konkursie obecna była pani Małgorzata Rojowska emerytowana nauczycielka matematyki naszej szkoły i jednocześnie jedna z inicjatorek tego turnieju. Celem konkursu jest pokazanie uczniom jak można świetnie bawić się matematyką, wykorzystując nie tylko zadania, ale krzyżówki, gry i dostępne pomoce dydaktyczne. Uczniowie bawią się, a jednocześnie uczą się i utrwalają wiele pojęć matematycznych z planimetrii, funkcji kwadratowej, teorii liczb i geometrii. Sześć czteroosobowych zespołów klasowych rywalizowało w konkurencjach tj. układanie kostki TAO, tangramu, układanie drewnianej kostki przestrzennej oraz rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych, sudoku, zadań legendarnych i „ciekawych zadań”. Wszystkie konkurencje były punktowane stosownie do poziomu trudności zadania. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o wygranej zadecydowała dogrywka – układanie liczb z zapałek. Tutaj fotki

Więcej…

 
Pani Anita Ziomko-Nowak odebrała nagrodę w redakcji ogólnopolskiego tygodnika "Niedziela"
min_1W sobotę 4. marca, w auli ogólnopolskiego tygodnika "Niedziela" w Częstochowie, odbyła się kolejna edycja sympozjum z cyklu "Dar bycia kobietą". Po wykładach, organizatorzy przedsięwzięcia wyróżnili osoby zaangażowane w akcję: " Okulary korekcyjne dla Afryki", którą przeprowadzono na terenie archidiecezji częstochowskiej. W gronie osób nagrodzonych w redakcji "Niedzieli", znalazła się Pani mgr Anita Ziomko Nowak, która koordynowała akcję zbiórki okularów do Kamerunu na terenie powiatu kłobuckiego. Centrum dowodzenia akcją znajdowało się oczywiście w Zespole Szkół Nr 1. "W kwestii zaangażowania się na rzecz drugiego człowieka, zawsze staram się wcielać w życie zasadę św. Matki Teresy z Kalkuty: "Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi" - powiedziała po otrzymaniu wyróżnienia Pani Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podał p. A. Dąbrowski

 
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Kłobucku w Halowej Piłce Nożnej
minmin_123 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Kłobucku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej halowej. W jednym dniu rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Reprezentacja chłopców zajęła w zawodach I miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze i nie tracąc żadnej bramki. Natomiast dziewczęta, mimo dwóch wygranych w trzech spotkaniach, uplasowały się na III miejscu.
Turniej dziewcząt:
ZS nr 1 – ZS nr 3         1 : 0
ZS nr 1 – ZS nr 2         2 : 0
ZS nr 1 – ZS Krzepice 0 : 3
Klasyfikacja:
1.ZS Krzepice      6 pkt.
2.ZS nr 3 Kłobuck 6 pkt.
3.ZS nr 1 Kłobuck 6 pkt.
4.ZS nr 2 Kłobuck 0 pkt.
ZS nr 1 w Kłobucku: Dominika Sitek, Monika Szczęsna (IIITF), Marcelina Konieczko (IITB), Wiktoria Kopyto, Ada Folwarska, Martyna Dura (IILO), Dwornik Paulina, Kozłowska Julia, Kluba Iwona, Paurowicz Julia, Smolarz Katarzyna (ITŻ).

Więcej…

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz