Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Rekolekcje wielkopostne 2017
minDziękując za uczestnictwo w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych zachęcamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku. Wszystkim uczestnikom trzydniowych ćwiczeń duchowych, przez które przeprowadził Notariusz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie ks. Daniel Kusa, dedykujemy wiersz ks. Jana Twardowskiego.
"Kiedy mówisz"
Nie płacz w liście
nie pisz, że los ciebie kopnął
nie ma na Ziemi sytuacji bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka...to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz.

Do wiadomości podał p. A. Dąbrowski

 
I miejsce dla Michała Błaszczaka z IIITI…
min_1W dniu 23.03.2017r. odbył się w naszej szkole XI Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i najczęściej marzeniem jeszcze (Zbigniew Herbert). Wzięli w nim udział uczniowie z następujących klas: Dominika Międła – kl.IITL, Sonia Matyja – kl.ILO, Paulina Janik – kl.IIITE, Justyna Chwałowska – kl.ITE, Mateusz Olszewski – kl.ITE, Emilia Siwek – kl.IIITF, Jakub Hofman – kl.ITE, Damian Bernaś – kl.IIITI, Michał Błaszczak – kl.IIITI. Prezentowali oni z pamięci wybrany przez siebie tekst poetycki pod hasłem „Moje spotkanie z poezją”. Jury w składzie: mgr M. Rokosa, mgr I. Dobringer – Jaworska, mgr B. Zbrońska I miejsce przyznało Michałowi Błaszczakowi z kl. IIITI, który recytował wiersz Władysława Sebyły I znowu tupot nóg sołdackich; II miejsce – Damianowi Bernasiowi z kl.IIITI , który deklamował wiersz Zbigniewa Herberta Chciałbym opisać; III miejsce – Dominice Międle z kl.IITL, która recytowała wiersz Heleny Chłopek Księżycowa podróż. Podczas prezentacji uczestników jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez panią wicedyrektor Bożenę Trzepizur. Zorganizowany konkurs recytatorski zaowocował wyższym poziomem aspiracji literackich wśród młodzieży, świadomym poszukiwaniem przez nią poezji o walorach artystycznych i intelektualnych.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
Dominika Międła w projekcie!!!
min_4Miło nam poinformować, że nasza uczennica Dominika Międła zakwalifikowała się do udziału w projekcie profilaktycznym pt. Kochane życie, jak Cię nie zmarnować. W realizację projektu zaangażowała się Fundacja Przyjaciel z Sercem we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich i Referatem Misyjnym Kurii Metropolitalnej. Podkreślić należy, że w przesłuchaniach wzięło ponad 100 chętnych!
Efektem prac grupy projektowej będzie przygotowanie filmików profilaktycznych mających formę interaktywnej lekcji. Młodzi aktorzy będą pracować nad bardzo trudnymi tematami: używki - narkotyki, alkohol, papierosy -e-papierosy.
GRATULUJEMY DOMINICE SUKCESU!!!

Do wiadomości podała p.M. Zych

 
Zaproszenie do obejrzenia rzeźby…
min_1W tym tygodniu uczniowie z klasy I LO zakończyli pracę nad rzeźbą, którą wykonywali na zajęciach artystycznych. Czy to abstrakcja organiczna, czy geometryczna? Staraliśmy się wspólnie stworzyć formę łączącą te dwa nurty. Czy nam się udało? Zapraszamy do oglądania efektu naszej pracy w świetlicy szkolnej.

Do wiadomości podała p.M. Wawrońska-Koch

 
Podziękowania
min_3Miłośnicy sportów obronnych z ZS Nr1 w Kłobucku składają serdeczne podziękowania dla Państwa Kurdyś za bezpłatną wymianę poduszek do naszego stołu do armwrestlingu! Dotychczasowe czarne uległy w skutek treningów i zawodów zniszczeniu. Nowe są uszyte z prawdziwej skóry, będą nam długo służyły i zapewnią bezpieczne pojedynki na zawodach w armwrestlingu. Te zawody organizowane od wielu w naszej szkole przez p. Michała Kalke i p. Grzegorza Garbaciaka cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Do wiadomości podał p.M. Kalke

 
Kolejny wyjazd w ramch Erasmus+
minW dniach 30.01.-2.02.2017 uczennice z klasy III Technikum Ekonomicznego uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu w ramach Programu Erasmus+ w Mittersill/Austria. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Karina Hutna - nauczycielka języka angielskiego oraz pani Kamilll Strzeszyna – nauczycielka języka niemieckiego.
Tematem spotkania w szkole BORG Mittersill były historie ludzi, którzy musieli z różnych powodów opuścić swoje ojczyzny i szukać nowego miejsca do życia. Uczniowie prezentowali losy osób ze swojego otoczenia, często losy członków rodzin. Uczestnicy spotkania wzięli również w wykładzie w Salzburgu dotyczącym praw człowieka oraz sytuacji imigrantów w Austrii.
Atrakcją, która z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów, był zjazd na sankach w miejscowości Bramberg trasą liczącą 14km ze szczytu mierzącego ponad 2000 m n.p.m.
Wyjazd na kolejne spotkanie w ramach projektu pt: „Stara ojczyzna nowa ojczyzna” realizowanego w ramach programu Erasmus+ był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych, poznania nowych przyjaciół, poznania historii ludzi opuszczających z różnych przyczyn swoje domy oraz do podziwiania pięknych Alp, miejscowości Mittersill oraz miasta Salzburg, w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart.

Do wiadomości podała p.K. Strzeszyna

 
XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza” rozstrzygnięty!
min20 marca 2017r. odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza”. Organizatorki – panie Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska, polonistki Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku – już po raz 15. zaprosiły do udziału uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego.
Konkurs zwyczajowo przebiega w dwóch etapach: szkolnym (etap wewnątrzszkolny, którego celem jest wyłonienie pięciu najlepszych uczniów – reprezentantów danej szkoły) i międzyszkolnym, przeprowadzanym w ZS nr 1 w Kłobucku. W bieżącym roku szkolnym do konkursu zgłosiło się 36. osób.
Gimnazja reprezentowali uczniowie z: Krzepic (Julia Kowalik, Wiktoria Suchańska, Weronika Izydorczyk, Joanna Filak, Adam Tokarz), Przystajni (Wiktoria Jędrak, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Jelonek), Kłobucka (Anna Macoch, Michał Gierak, Olga Kowalczyk, Anna Pawłowska, Anna Malina), Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku (Martyna Pąklak, Martyna Głąb, Zuzanna Kozak) i Opatowa (Nina Morawska, Karolina Kluba, Wiktoria Hyra, Maja Ptak). Szkoły ponadgimnazjalne natomiast reprezentowali uczniowie: ZS nr 1 (Milena Lizurej, Krzysztof Wysocki, Oliwia Olczyk, Kinga Żurkowska, Karolina Tekielska), ZS nr 2 (Monika Pawlak, Dominika Sulej), ZS nr 3 (Paulina Bogacz, Paulina Myślińska, Alicja Długosz, Tomasz Nowakowski) i ZS w Krzepicach (Milena Giza, Weronika Tomczyk, Natalia Zając, Marcin Pyzik).
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Anna Nowicka powitała uczestników konkursu i towarzyszących im nauczycieli – opiekunów, życząc wszystkim powodzenia w poszukiwaniach mistrza ortografii powiatu kłobuckiego.
Uczestnicy konkursu tym razem zmagali się z tekstem Podążać za swymi marzeniami…, który przybliżył sylwetkę Josepha Conrada. Tutaj fotki oraz filmik.

Więcej…

 
Co dalej maturzysto…?
min_1zastanawiali się uczniowie z klas IVTEL, IIILO i IILO 14 marca 2017r. uczestnicząc w Dniu Otwartym AJD w Częstochowie. Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa przygotował ciekawą ofertę edukacyjną z która zapoznała się nasza młodzież realizująca profil policyjny. Wysłuchaliśmy wykładów: o ochronie własności intelektualnej i roli Policji w systemie bezpieczeństwa. Wzięliśmy udział w warsztatach promujących: ratownictwo medyczne i innowacyjne technologie wytwarzania wykorzystujące druk 3D i obrabiarki sterowane numerycznie. Spotkanie koordynowała mgr Beata Pluta przy udziale mgr Anity Ziomko-Nowak i mgr Marka Nowaka.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Zaproszenie na mammografię
minSerdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Szczegóły znajdują się pod miniaturką zdjęcia – wystarczy kliknąć.
 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz