Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu
min_1W dniach od 3 do 7 kwietnia 2017r. gościło czterdziestu dziewięciu pedagogów, uczestników "3-go szkolenia instruktorsko-metodycznego dla nauczycieli klas mundurowych zajmujących się problematyką przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa". Powiat kłobucki reprezentowała p. Anita Ziomko-Nowak koordynator klas mundurowych z ZSNr1. Inicjatorem i współorganizatorem szkolenia był: Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Kurs instruktorsko - metodyczny realizowany był w formie zajęć teoretycznych, praktycznych oraz metodycznych zajęć pokazowych i instruktaży. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.csaiu.torun.pl/nowosci.aspx

Do wiadomości podała p. A.Ziomko - Nowak

 
21. MIĘDZYNARODOWE TARGI GASTRONOMICZNE - WARSZAWA
min_2W dniu 7 kwietnia br. uczniowie klasy III TŻiUG oraz IV TŻiUG wraz z opiekunami: Iwoną Gloc, Lidią Ochocką, Teresą Polis, Anną Wiśnik oraz Pawłem Wróblewskim uczestniczyli w tragach gastronomicznych, które odbyły w Centrum Kongresowym w Warszawie. EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce dedykowane branży HoReCa. Targi to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami oraz trendami rynkowymi, porównania konkurencyjnych ofert, wymiany poglądów, doświadczeń, poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności, a także - do nawiązania kontaktów handlowych z przedstawicielami firm z całego świata.
Przy Targach EuroGastro od strony merytorycznej współpracują m.in.: Fundacja Klub Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Europejskie Stowarzyszenie Kawy Wysokiej Jakości (SCAE). Targi EuroGastro znane są ze spektakularnych pokazów, a także prestiżowych konkursów. Każdego roku można spotkać tu znanych szefów kuchni i kucharzy, cukierników, baristów, a także barmanów. Młodzież miała możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze znanymi przedstawicielami branży gastronomicznej takimi jak: Kurt Scheller oraz Theofilos Vafidis. Już od kilku lat Targom EuroGastro towarzyszą, często o międzynarodowym zasięgu - konkursy baristów, konkursy kulinarne, a także festiwale – w tym roku Festiwal Kuchni Greckiej.

Do wiadomości podała p. I. Gloc

 
Wyróżnienie dla Krzysztofa
minW dniu 07.04.2017 odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastyczno- Literackiego dla osób niepełnosprawnych pt. "Świat i ja - moje dobre i złe dni". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy pierwszej Krzysztof Sokołowski, który otrzymał wyróżnienie. Wraz z opiekunem Laurą Paludkiewicz odebrał nagrodę i dyplom w Gimnazjum Kłobuckim.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz

 
"W drodze – stara ojczyzna – nowa ojczyzna”
min_1W dniach 27-31 marca 2017 roku uczniowie (K.Kłysińska, D. Międła, F. Bugaj) Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z nauczycielami (M.Trzepizur, W. Morawski) udali się na wizytę do Chiavenny (Włochy) w ramach realizacji projektu. Wizyta była niezwykle interesująca gdyż uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznali nowych znajomych oraz podszkolili język angielski.
Podczas pierwszego dnia pobytu młodzież zwiedziła szkołę włoską, a także uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Uczniowie udali się także do miejscowego muzeum, w którym mogli podziwiać dzieła sztuki sprowadzone z innych krajów. Po wizycie w muzeum nastąpiło powitanie uczestników projektu przez burmistrza Chiavenny oraz zwiedzanie miasta. Po południu uczniowie mieli okazję zobaczyć ogrody botaniczne "Parco del Paradiso”, z których rozciągał się niesamowity widok na Alpy oraz całą miejscowość. W drugim dniu uczniowie w ramach pracy nad projektem oglądali film "Gran Torino” oraz odpowiadali na pytania dotyczące filmu. Następnie każda z grup (Polski, Austrii, Niemiec, Włoch) zaprezentowała piosenki o tematyce migracji oraz prezentacje multimedialne o filmach poruszających problem uchodźców. Grupa z Polski zaprezentowała film pt."300 mil do nieba".
Trzeci dzień obfitował w zwiedzanie miejscowości takich jak Varenna, przeprawę statkiem do Bellagio (perła jeziora Como) oraz zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. W czwartek uczniowie z Polski przedstawili prezentację na temat weryfikacji źródeł informacyjnych, a następnie w grupach międzynarodowych odpowiadali na pytania związane z ochroną danych osobowych. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie wodospadów Acquafraggia. Pod wieczór uczniowie włoscy wraz z pomocą rodziców zorganizowali poczęstunek oraz dyskotekę, na której bawili się wszyscy uczestnicy projektu.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

 
NASI OD KILKU LAT NIEPOKONANI...
min_1Wczoraj (w CKZiU w Częstochowie) odbyły się eliminacje międzyszkolne konkursu wiedzy o bhp w budownictwie organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach... Konkurs odbywa się od ponad 10 lat i zawsze nasza szkoła znajduje się w czołówce... W tym roku reprezentowali nas uczniowie kl.IITB, a walczyli z uczniami szkól z Częstochowy, Lublińca i Zawiercia. Zwycięska drużyna (Przemysław Wrześniak i Adrian Komor) jadą na finał konkursu do Bytomia. Druga drużyna z naszej szkoły (Wiktor Krysiak i Kacper Sośniak ) zajęła czwarte miejsce. Dodatkowym sukcesem jest osiągnięcie przez Przemysława Wrześniaka bardzo wysokiego wyniku (21/25 punktów), który kilkukrotnie był podkreślany przez Komisję. Uczniów do konkursu przygotowuje Justyna Jelonek.

Do wiadomości podała p. J. Jelonek

 
SPOTKANIE W RAMACH WSZECHNICY DŁUGOSZOWEJ
minW dniu 04.04.2017r. uczniowie z klasy ILO uczestniczyli w wykładzie historycznym pt. „Opowieść o Legionach Polskich” w MOK-u w Kłobucku. Referat wygłosił profesor dr hab. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Legionach m.in. ile lat trzeba było skończyć, żeby wstąpić do formacji wojskowej, albo czy kobiety mogły być żołnierkami? Temat Legionów jest ważny ze względu na przyszłoroczną 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni klasy pani Joanna Zmora i nauczyciel historii pan Marek Nowak.

Do wiadomości podał p. Marek Nowak

 
Młodzież na spektaklu w Krakowie
min_231.03.br. uczniowie klasy IIILO, ITŻ, ITE i IVTB mieli okazję zachwycić się bogatą architekturą Krakowa (m.in. Sukiennicami czy kościołem Mariackim ) i atmosferą panującą na rynku Starego Miasta. Przede wszystkim jednak obejrzeli spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie. Reżyser Marcin Hycnar opowiedział historię młodych kochanków z perspektywy współczesnego bywalca dyskotek. Szczególne wrażenie na widzach wywarła bogata choreografia, np. bal w domu Capulettich czy tańce Romea i jego kompanów w rytm przebojów brytyjskiego zespołu Bee Gees. Uczniowie przekonali się, że uwspółcześniona interpretacja z klasycznym tekstem podkreśla ponadczasowy charakter miłosnej historii opowiedzianej przez W.Szekspira.

Do wiadomości podała p. B. Zbrońska

 
Informatycy na wycieczce programowej
min_1W dniu 30 marca 2017r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk zapoznali się z pracą informatyka oraz automatyka w zakładzie produkcyjnym a także zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz nowoczesnym wyposażeniem laboratoriów informatycznych. Podczas wizyty w Koksowni Częstochowa Nowa zwiedziliśmy Centralną Dyspozytornię oraz serwerownię przemysłową a także zapoznaliśmy się z procesem produkcji koksu. Szczególnie interesujący był pokaz wizualizacji i sterowania procesem produkcyjnym za pomocą specjalnych paneli operatorskich oraz zarządzania serwerami przy użyciu oprogramowania do wirtualizacji Vmware. Ponadto przedstawiono nam możliwości systemu monitoringu CCTV oraz zastosowanie połączeń światłowodowych pomiędzy różnymi urządzeniami oraz obiektami przemysłowymi.
W Politechnice Częstochowskiej zwiedziliśmy laboratorium sieci optycznych i sieciowych systemów informatycznych, laboratorium grafiki komputerowej, technik biometrycznych i projektowania systemów informatycznych, laboratorium sieciowe oraz aulę wykładową. Wszystkie laboratoria oraz informacje przekazane przez pracowników Politechniki okazały się bardzo przydatne. Wielu z naszych uczniów jest zainteresowanych kontynuowaniem edukacji informatycznej na wydziale WIMiI. Dziękujemy Panu Informatykowi z Koksowni za pokazanie nam serwerowni - miejsca gdzie osoby postronne nie mają dostępu. Serwerownia była miejscem, które zrobiło największe wrażenie na naszych uczniach, ilość szaf, migających diód oraz urządzeń na długo zostanie w naszej pamięci. Wycieczkę zorganizowała p.Iwona Rykała a w opiece nad młodzieżą pomagała p.Anna Kasprzak.

Do wiadomości podała p.I. Rykała

 
Konkurs na Najoryginalniejsza Palmę Wielkanocną
minCo roku organizowana jest w świetlicy szkolnej akcja dotycząca zbliżających się świąt Wielkanocnych. W dniu 31.03 odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na Najoryginalniejszą Palmę Wielkanocną. Przy użyciu różnorodnych materiałów uczniowie wykonywali świąteczną palmę. Nagrodzono następujące uczennice: I miejsce-Joanna Orłowska, II miejsce- Julia Makles, III miejsce- Justyna Chwałowska oraz Wiktoria Pasieka ( kL.ITE). Wykonane prace można oglądać w świetlicy szkolnej.

Do wiadomości podały: p.J. Zmora, p.M. Wawrońska-Koch

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz