Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Komiks dla Ziemi
min_1Tak uczniowie szkół podstawowych tworzyli w świetlicy szkolnej komiks pt. "Opowieść recyklingowa" w ramach "Akcji dla Ziemi".

Do wiadomości podała: p.M. Wawrońska-Koch

 
Akcja plastyczna dla Ziemi
minTak się bawiły przedszkolaki na warsztatach plastycznych w świetlicy szkolnej w ramach "Akcji dla Ziemi".

Do wiadomości podała: p.M. Wawrońska-Koch

 
Recyklingowy Tort dla Ziemi
min_2W tym tygodniu w świetlicy szkolnej uczniowie klasy IITB, IITŻ, ILO wykonywali Recyklingowy Tort dla Ziemi. Głównym materiałem z którego został wykonany była makulatura, ale i plastikowe nakrętki, opakowania, uszkodzone płyty CD. Wspólnej pracy towarzyszyła wymiana pomysłów i dyskusja nad sposobem wykonania tego wyjątkowego obiektu. Uczestnikom akcji dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Do wiadomości podały: p.M. Wawrońska-Koch i p.J. Zmora

 

 
Dzień Ziemi - święto o długoletniej tradycji
min_1Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy 20 milionów Amerykanów porzuciło codzienne zajęcia wychodząc na ulice w świątecznych przemarszach i tanecznych korowodach pokazując zjednoczenie z planetą Ziemią. Uroczystościom towarzyszył ogromny entuzjazm i radość z jedności z naturą.
Z biegiem czasu idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku w marszach, happeningach i paradach poświęconych naszej planecie wzięło udział 200 milionów ludzi w 140 krajach. W tym samym roku obchodzono je po raz pierwszy w Warszawie.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, dnia 11 kwietnia 2017r. w świetlicy szkolnej w godz. 8.00–12.20 odbyła się akcja plastyczna, w której udział wzięli: z kl.ILO – Agata Hiszpańska, Małgorzata Król, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, z kl.ITE  – Magdalena Bobrowska, Aleksandra Huptas, Justyna Chwałowska, Wiktoria Pasieka, Dominika Chrzan, Sylwia Machura, z kl.ITM – Szymon Stryjaś, Kacper Kudła, z kl.ITŻ – Emilia Wysocka, Natalia Krajewska, Angelika Kuberska, Julia Tomaszewska, z kl.IITŻ - Karolina Grzyb, Weronika Kobis, Maja Rossak, Patrycja Hyra. Uczennice kl.IILO – Sara Miejska, Weronika Krawczyk, Dura Martyna, Emilia Korczak oraz Patrycja Tracz przygotowały również, klika dni wcześniej, malarską kompozycję na temat Dnia Ziemi. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się na terenie naszej szkoły dnia 27 kwietnia 2017 roku.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p.Marta Wawrońska–Koch, p.Lidia Ochocka oraz p.Agnieszka Nowicka.

Do wiadomości podała p.Agnieszka Nowicka

 
To już czwarty raz
minW dniach 1.04-7.04.2017 roku młodzież po raz czwarty przebywała w zaprzyjaźnionej szkole Berufskolleg w Brühl/Niemcy. Szkoły współpracują ze sobą od 2010, kiedy to dyrektorzy placówek podpisali umowę o współpracy, w której jednym z punktów są spotkania uczniów w Kłobucku i w Brühl. Spotkanie uczniów odbyło się w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Opiekę nad młodzieżą pełniły koordynatorki tej współpracy Joanna Morawska i Kamilla Strzeszyna - nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Brühl przygotowali atrakcyjny program. Młodzież poznała niemiecki system szkolnictwa, zasady funkcjonowania szkoły Berufskolleg, uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi partnerami. Głównym punktem spotkania była praca nad zagadnieniami tematu projektu. Uczniowie w grupach polsko-niemieckich przygotowywali prezentacje na temat różnic i podobieństw w sposobie życia nastolatków. Oprócz zajęć odbywających się w szkole zorganizowano również atrakcyjne zajęcia pozaszkolne.

Więcej…

 
zyczenia
 
Debata „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”
minW dniu 10 kwietnia br. uczniowie klasy III TF/TŻ wspólnie z pedagogami szkolnymi wzięli udział w międzynarodowej debacie „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Młodzież na rynku pracy - cykl debat" stanowiącego inicjatywę studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest to kontynuacja projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ "Cykl debat - aktywny udział młodzieży w planowaniu rozwoju gminy". Głównym celem projektu jest podtrzymanie i poszerzenie sieci komunikacji młodzieży z ekspertami w zakresie kształtowania polityki młodzieżowej na poziomie lokalnym i transnarodowym dotyczącej przedsiębiorczości i walki z bezrobociem wśród młodych obywateli Europy. W spotkaniu uczestniczyli również studenci Uniwersytetu w Maladze, nauczyciele akademiccy z Hiszpanii i z Polski, stowarzyszenia działające na rzecz młodzieży i przedsiębiorcy lokalni znający sytuację młodzieży na rynku pracy.

Do wiadomości podały p. pedagog

 
SPOTKANIE HARCERSKICH POKOLEŃ
min_1„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest” pod takim hasłem 24 marca w naszej szkole odbyło się „Spotkanie harcerskich pokoleń”.
Organizatorami przedsięwzięcia, które rozpoczęło obchody jubileuszu 100-lecia harcerstwa na ziemi kłobuckiej, były Komenda Hufca ZHP Kłobuck wraz z ZSNr1 w Kłobucku. Na uroczystość przybyli seniorzy, starszyzna, i przedstawiciele drużyn wędrowniczych, harcerskich, starszoharcerskich, gromad zuchowych wraz z instruktorami oraz instruktorzy Hufca ZHP Kłobuck działający obecnie i w przeszłości, łącznie ponad sto dziesięć osób, aby zobaczyć się po latach, powspominać, pośpiewać - być ze sobą razem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością także samorządowcy: p. Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki, p. Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka, p. Magdalena Kasprzak, Sekretarz Gminy Kłobuck, p. Danuta Gosławska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku. p. Ewa Brzózka, Sekretarz Gminy Lipie, a także p. Anna Nowicka, dyrektor ZSNr1 w Kłobucku, p. Olga Skwara, dyrektor MOK w Kłobucku, p. Krzysztof Nowak - członek Zarządu Powiatu, i p. Roman Minkina, radny powiatowy i członek Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Więcej…

 
XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych
minUczniowie naszej szkoły z klas o profilu ogólnopolicyjnym: Magdalena Łyźniak, Natalia Pietrzak, Marta Kopalska i Sebastian Praszczyk reprezentowali ZSNr 1 podczas eliminacji IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Katowicach. Nasza szkoła znalazła się na 47 miejscu spośród ponad 70 szkół z całej Polski. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i sprostali wyznaczonym zadaniom. Przygotowania do konkursu koordynowała mgr Beata Pluta. Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz