Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
zakwalifikowanych do ZS Nr 1 w Kłobucku!
 TERMINY BADAŃ LEKARSKICH
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA NOWY ROK SZKOLNY
Liceum Ogólnokształcące    Technikum   Szkoła Branżowa I Stopnia    Przedmioty Zawodowe
zyczenia
 
Debata „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”
minW dniu 10 kwietnia br. uczniowie klasy III TF/TŻ wspólnie z pedagogami szkolnymi wzięli udział w międzynarodowej debacie „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Młodzież na rynku pracy - cykl debat" stanowiącego inicjatywę studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest to kontynuacja projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ "Cykl debat - aktywny udział młodzieży w planowaniu rozwoju gminy". Głównym celem projektu jest podtrzymanie i poszerzenie sieci komunikacji młodzieży z ekspertami w zakresie kształtowania polityki młodzieżowej na poziomie lokalnym i transnarodowym dotyczącej przedsiębiorczości i walki z bezrobociem wśród młodych obywateli Europy. W spotkaniu uczestniczyli również studenci Uniwersytetu w Maladze, nauczyciele akademiccy z Hiszpanii i z Polski, stowarzyszenia działające na rzecz młodzieży i przedsiębiorcy lokalni znający sytuację młodzieży na rynku pracy.

Do wiadomości podały p. pedagog

 
SPOTKANIE HARCERSKICH POKOLEŃ
min_1„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest” pod takim hasłem 24 marca w naszej szkole odbyło się „Spotkanie harcerskich pokoleń”.
Organizatorami przedsięwzięcia, które rozpoczęło obchody jubileuszu 100-lecia harcerstwa na ziemi kłobuckiej, były Komenda Hufca ZHP Kłobuck wraz z ZSNr1 w Kłobucku. Na uroczystość przybyli seniorzy, starszyzna, i przedstawiciele drużyn wędrowniczych, harcerskich, starszoharcerskich, gromad zuchowych wraz z instruktorami oraz instruktorzy Hufca ZHP Kłobuck działający obecnie i w przeszłości, łącznie ponad sto dziesięć osób, aby zobaczyć się po latach, powspominać, pośpiewać - być ze sobą razem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością także samorządowcy: p. Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki, p. Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka, p. Magdalena Kasprzak, Sekretarz Gminy Kłobuck, p. Danuta Gosławska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku. p. Ewa Brzózka, Sekretarz Gminy Lipie, a także p. Anna Nowicka, dyrektor ZSNr1 w Kłobucku, p. Olga Skwara, dyrektor MOK w Kłobucku, p. Krzysztof Nowak - członek Zarządu Powiatu, i p. Roman Minkina, radny powiatowy i członek Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Więcej…

 
XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych
minUczniowie naszej szkoły z klas o profilu ogólnopolicyjnym: Magdalena Łyźniak, Natalia Pietrzak, Marta Kopalska i Sebastian Praszczyk reprezentowali ZSNr 1 podczas eliminacji IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Katowicach. Nasza szkoła znalazła się na 47 miejscu spośród ponad 70 szkół z całej Polski. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i sprostali wyznaczonym zadaniom. Przygotowania do konkursu koordynowała mgr Beata Pluta. Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu
min_1W dniach od 3 do 7 kwietnia 2017r. gościło czterdziestu dziewięciu pedagogów, uczestników "3-go szkolenia instruktorsko-metodycznego dla nauczycieli klas mundurowych zajmujących się problematyką przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa". Powiat kłobucki reprezentowała p. Anita Ziomko-Nowak koordynator klas mundurowych z ZSNr1. Inicjatorem i współorganizatorem szkolenia był: Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Kurs instruktorsko - metodyczny realizowany był w formie zajęć teoretycznych, praktycznych oraz metodycznych zajęć pokazowych i instruktaży. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.csaiu.torun.pl/nowosci.aspx

Do wiadomości podała p. A.Ziomko - Nowak

 
21. MIĘDZYNARODOWE TARGI GASTRONOMICZNE - WARSZAWA
min_2W dniu 7 kwietnia br. uczniowie klasy III TŻiUG oraz IV TŻiUG wraz z opiekunami: Iwoną Gloc, Lidią Ochocką, Teresą Polis, Anną Wiśnik oraz Pawłem Wróblewskim uczestniczyli w tragach gastronomicznych, które odbyły w Centrum Kongresowym w Warszawie. EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce dedykowane branży HoReCa. Targi to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami oraz trendami rynkowymi, porównania konkurencyjnych ofert, wymiany poglądów, doświadczeń, poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności, a także - do nawiązania kontaktów handlowych z przedstawicielami firm z całego świata.
Przy Targach EuroGastro od strony merytorycznej współpracują m.in.: Fundacja Klub Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Europejskie Stowarzyszenie Kawy Wysokiej Jakości (SCAE). Targi EuroGastro znane są ze spektakularnych pokazów, a także prestiżowych konkursów. Każdego roku można spotkać tu znanych szefów kuchni i kucharzy, cukierników, baristów, a także barmanów. Młodzież miała możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze znanymi przedstawicielami branży gastronomicznej takimi jak: Kurt Scheller oraz Theofilos Vafidis. Już od kilku lat Targom EuroGastro towarzyszą, często o międzynarodowym zasięgu - konkursy baristów, konkursy kulinarne, a także festiwale – w tym roku Festiwal Kuchni Greckiej.

Do wiadomości podała p. I. Gloc

 
Wyróżnienie dla Krzysztofa
minW dniu 07.04.2017 odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastyczno- Literackiego dla osób niepełnosprawnych pt. "Świat i ja - moje dobre i złe dni". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy pierwszej Krzysztof Sokołowski, który otrzymał wyróżnienie. Wraz z opiekunem Laurą Paludkiewicz odebrał nagrodę i dyplom w Gimnazjum Kłobuckim.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz

 
"W drodze – stara ojczyzna – nowa ojczyzna”
min_1W dniach 27-31 marca 2017 roku uczniowie (K.Kłysińska, D. Międła, F. Bugaj) Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z nauczycielami (M.Trzepizur, W. Morawski) udali się na wizytę do Chiavenny (Włochy) w ramach realizacji projektu. Wizyta była niezwykle interesująca gdyż uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznali nowych znajomych oraz podszkolili język angielski.
Podczas pierwszego dnia pobytu młodzież zwiedziła szkołę włoską, a także uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Uczniowie udali się także do miejscowego muzeum, w którym mogli podziwiać dzieła sztuki sprowadzone z innych krajów. Po wizycie w muzeum nastąpiło powitanie uczestników projektu przez burmistrza Chiavenny oraz zwiedzanie miasta. Po południu uczniowie mieli okazję zobaczyć ogrody botaniczne "Parco del Paradiso”, z których rozciągał się niesamowity widok na Alpy oraz całą miejscowość. W drugim dniu uczniowie w ramach pracy nad projektem oglądali film "Gran Torino” oraz odpowiadali na pytania dotyczące filmu. Następnie każda z grup (Polski, Austrii, Niemiec, Włoch) zaprezentowała piosenki o tematyce migracji oraz prezentacje multimedialne o filmach poruszających problem uchodźców. Grupa z Polski zaprezentowała film pt."300 mil do nieba".
Trzeci dzień obfitował w zwiedzanie miejscowości takich jak Varenna, przeprawę statkiem do Bellagio (perła jeziora Como) oraz zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. W czwartek uczniowie z Polski przedstawili prezentację na temat weryfikacji źródeł informacyjnych, a następnie w grupach międzynarodowych odpowiadali na pytania związane z ochroną danych osobowych. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie wodospadów Acquafraggia. Pod wieczór uczniowie włoscy wraz z pomocą rodziców zorganizowali poczęstunek oraz dyskotekę, na której bawili się wszyscy uczestnicy projektu.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

 
NASI OD KILKU LAT NIEPOKONANI...
min_1Wczoraj (w CKZiU w Częstochowie) odbyły się eliminacje międzyszkolne konkursu wiedzy o bhp w budownictwie organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach... Konkurs odbywa się od ponad 10 lat i zawsze nasza szkoła znajduje się w czołówce... W tym roku reprezentowali nas uczniowie kl.IITB, a walczyli z uczniami szkól z Częstochowy, Lublińca i Zawiercia. Zwycięska drużyna (Przemysław Wrześniak i Adrian Komor) jadą na finał konkursu do Bytomia. Druga drużyna z naszej szkoły (Wiktor Krysiak i Kacper Sośniak ) zajęła czwarte miejsce. Dodatkowym sukcesem jest osiągnięcie przez Przemysława Wrześniaka bardzo wysokiego wyniku (21/25 punktów), który kilkukrotnie był podkreślany przez Komisję. Uczniów do konkursu przygotowuje Justyna Jelonek.

Do wiadomości podała p. J. Jelonek

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz