Wybieram efizykę

efizyka„Wybieram efizykę” – to nowy projekt realizowany z funduszy unijnych startujący w naszej szkole, do którego gorąco zachęcamy.

Obecnie trwają przygotowania do ostatniej edycji projektu „Odkrywać nieznane tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowania fizyką”, który cały czas u nas jest realizowany do końca marca 2012. Nowy projekt „Wybieram efizykę”  jest kolejnym etapem w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności dla naszych uczniów.
Niniejszym zapraszamy do udziału w projekcie „Wybieram efizykę” . Mogą w nim uczestniczyć uczniowie z klas pierwszych liceów ogólnokształcących i drugich klas techników. Wszelkie szczegółowe informacje udzieli wam  mgr Mariusz Michalak - nasz nauczyciel fizyki.

- Projekt obejmuje 2,5 letni program z wykorzystaniem najnowszych metod i technologii blended learning
- program obejmujący całą Polskę – niezależnie od tego gdzie mieszkasz, możesz wziąć w nim udział
- kurs, w ramach którego każdy uczeń weźmie udział w spotkaniach prowadzonych przez opiekunów grup lub wykładowców uczelni technicznych
- platforma e-learningowa do samodzielnej nauki w domu
- wyjazd do CERN-u w Genewie (Szwajcaria) i nagrody dla najlepszych uczniów
- zestawy doświadczalne i najwyższej jakości materiały do nauki

Projekt rozpocznie się w marcu 2011.  W tym miesiącu wraz ze swoją kilkunastoosobową grupą weźmiesz udział w pierwszym spotkaniu, w trakcie którego otrzymasz szczegółowy plan działań. W kolejnych miesiącach będziesz korzystał z kursu e-learningowego w domu, utrzymując kontakt online zarówno ze swoim opiekunem, jak i z pozostałymi uczestnikami. Raz lub dwa razy w miesiącu weźmiesz udział w spotkaniu. Program zakończy się na wiosnę 2013 roku.

Obejrzyj platformę z przykładowymi lekcjami kursu e-learningowego z fizyki!

Korzystając niej poczujesz się jak na fizycznym portalu z naszej klasy ;-)

Kliknij w link poniżej.

Dużo informacji na temat projektu znajdziesz również klikając na link ponizej:

Serdecznie zapraszamy.

Mariusz Michalak