min_2W wyniku embarga nałożonego na polskich producentów przez Rosję, Agencja Rynku Rolnego uruchomiła dodatkowy program, w ramach którego szkoły mogą ubiegać się o darmowe jabłka.
Warunkiem uczestnictwa w mechanizmie „ Dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw” było złożenie wniosku do ARR w Warszawie. Wniosek napisaliśmy 27 stycznia 2016r. a już 2 lutego 2016r. otrzymaliśmy świadectwo rejestracji Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z decyzją uprawniającą nas jako jednostkę organizacyjną do otrzymania od organizacji producentów i ich zrzeszeń bezpłatnie owoców nieprzeznaczonych do sprzedaży. Z uwagi na ferie zimowe które były w okresie od 15 do 28 lutego 2016 r. pierwsza dostawa jabłek dojechała 28 lutego 2016r. więc po powrocie z ferii młodzież została mile zaskoczona pięknymi, dorodnymi i smacznymi jabłkami. Jabłka będą dostarczane sukcesywnie raz w tygodniu do końca roku szkolnego 2015/2016. Otrzymane jabłka posiadają świadectwo zgodności z normami handlowymi Unii Europejskiej dla świeżych owoców i warzyw.
Młodzież bardzo chętnie zjada jabłka co z pewnością pozwoli utrwalić zdrowe nawyki żywieniowe.

Do wiadomości podała p. M. Soluch