Szkolenie dla uczniów i nauczycieli
minmin_1W dniu 10.02.2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji pod patronatem Starostwa Powiatowego na temat „Ochrony środowiska szkolnego przed wybranymi aktami terroru”. Było ono podzielone na dwie części – pierwsza skierowana do uczniów. W tej części policjanci oraz strażacy z Kłobucka omówili procedury ewakuacji szkoły i zachowania uczniów i nauczycieli w przypadku ataków terroru. Następnym punktem szkolenia było wystąpienie przewodnika psa służbowego wykrywającego materiały wybuchowe oraz wykład pt. „Podstawowe zasady zachowania przy wybranych formach ataku terrorystycznego” przeprowadzony przez podinspektora Komendy Wojewódzkiej Policji Adama Strzebińczyka. Druga część była skierowana do Dyrektorów, nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa oraz koordynatorów do spraw bezpieczeństwa. Debata dotyczyła „Ochrony środowiska szkolnego przed wybranymi aktami terroru” – podinspektor Komendy Wojewódzkiej w Katowicach Adam Strzebińczyk omówił zalecenia dzięki którym można lepiej chronić środowisko szkoły przed aktem terroru.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz