Tydzień ze Sztuką
minW dniach 18-21.01.2016r odbywały się w świetlicy szkolnej Warsztaty Plastyczne w ramach Naszego Tygodnia ze Sztuką. W tym roku szkolnym odbywały się one pod hasłem „Człowiek ISTOTA istotna”. Pracowaliśmy nad dwoma zadaniami plastycznymi. Pierwszym było stworzenie obrazu wyrażającego idee bycia człowiekiem i relacji, wzajemnych powiązań między ludźmi. W nawiązaniu do formy barwnej mandali wrysowaliśmy w okrąg ludzi znajdujących się wobec siebie bliżej lub dalej, trzymających się za ręce lub unikających kontaktu z drugim człowiekiem. Postaciom towarzyszą napisy związane z człowiekiem i jego emocjami. To nas wyróżnia od innych istot: wierzyć, marzyć, czuć... Drugim zadaniem było malarskie „wpisanie” w kształt postaci ludzkiej wybranej emocji-nastroju towarzyszącego ludzkiej egzystencji. Uczestnicy warsztatów wybrali do zilustrowania smutek, szczęście, miłość, złość, cierpienie… W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas ILO i ITŻ. Prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej. Pani M. Wawrońska-Koch dziękuje uczestnikom za twórcze zaangażowanie.

Do wiadomości podała p. M. Wawrońska-Koch