Nowość w ofercie rekrutacyjnej na rok szkolny 2016/2017!
minWychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży powiatu kłobuckiego, poszerzamy ofertę klas mundurowych o profil strażacki. W zajęciach przedmiotu „Edukacja pożarnicza” mogą uczestniczyć zarówno uczniowie naszego liceum jak też uczniowie technikum kształcący się w dowolnym zawodzie. Przedmiot realizuje zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz taktyki działań ratowniczo – gaśniczych połączone z zajęciami praktycznymi w terenie i jednostkach PSP. Profil przewiduje także m.in. musztrę i ceremoniał pożarniczy, naukę pływania, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, udział w zawodach sportowo – pożarniczych, kurs z zakresu szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników OSP. Zaliczony kurs daje prawo pracy w jednostkach OSP.

Do wiadomości podał p. dyr. M. Nogaj