„Szkoło Pomóż i Ty"
szkolaW ramach akcji charytatywnej w dniach 02 – 06 listopada 2015r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Daria Wiecha, Karolina Macherzyńska, Paulina Wrzaszczyk, Agnieszka Cichoń oraz Diana Rogoż rozprowadzały cegiełki mogące służyć jednocześnie, jako pomoce edukacyjne. Wartość cegiełki wynosiła 1,50 zł. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 21–letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Mimo wsparcia najbliższych codzienne życie stawia przed nim ogromne wyzwania, a nieuleczalna wada wzroku i zaburzone postrzeganie świata skazują na zamknięcie w czterech ścianach domu. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. rowerowózek ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Uczennice rozprowadziły 97 sztuk cegiełek uzyskując kwotę - 160 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i TY". Zbiórkę koordynowały: p. Agnieszka Nowicka i p. Bernardyna Leszczyńska.

Do wiadomości podała p. Agnieszka Nowicka