Znów szukają Mistrza!
minJuż po raz dziewiąty w naszej szkole organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, którego celem jest – jak mówią życzliwi – odnalezienie Mistrza Ortografii powiatu kłobuckiego.  Zanim jednak go znajdziemy, wszyscy pretendujący do tego tytułu muszą pokonać przeciwników mających podobne aspiracje i zmierzyć się z tekstem dyktanda.
W ubiegły piątek, tj. 11 marca 2011r. odbył się etap szkolny konkursu, w którym udział wzięło 38 uczniów naszej szkoły z klas:
I LO„ac”: Monika Pyrak, Karolina Bogacz,  Piotr Janowski, Artur Pelikan, Daria Kasprzak,  Beata Mazik;
I LO„bd”: Ola Kubicka, Kamila Strzelczyk, Sandra Olczyk, Julita Włodarczyk, Sylwia Bogacz;
I LO„e1”: Justyna Lewicka, Barbara Noga;
I LO„e2”: Andżelika Kosowska;
I TF: Sylwia Baros, Paulina Szewczyk;
I TŻ: Angelika Lesiak;
I TPS: Bartłomiej Binecki;
II LO„a”: Izabela Nabiałczyk, Anna Mikołajewska;
II LO„b”: Nina Kutynia, Anita Hanszke;
II LO„d”: Izabela Mazik;
II TE: Jolanta Browarska, Patrycja Tekiela, Marta Krzemińska;
II TI: Emanuel Zielonka, Krzysztof Psiuch, Dominik Barzak, Damian Desperak;
III LO: Iga Zielonka;
III TE: Kamila Niezgoda, Ola Nowińska, Sylwia Bernaś, Mariola Mielczarek;
III TŻ „b”: Małgorzata Janik;
IV TI: Paulina Smolińska, Kamil Kutynia.
Organizatorki – mgr Beata Zbrońska i mgr Małgorzata Śliwa – zadbały, by tekst nie zawiódł oczekiwań żadnego z uczestników konkursu.
Do etapu powiatowego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych komisja - p. Małgorzata Śliwa i p. Beata Zbrońska - zakwalifikowała sześciu najlepszych uczniów:
Igę Zielonkę (III LO), Sylwię Bogacz (II LO „b”), Beatę Mazik (I LO „ac”), Anitę Hanszke (II LO „b”), Paulinę Szewczyk (I TF) i Kamila Kutynię (IV TI). Zwycięzcom gratulujemy!
Etap międzyszkolny konkursu odbędzie się 23 marca o godz.10 w małej sali gimnastycznej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
Zainteresowanym publikujemy fragment tekstu dyktanda pt. Mrzonki:
[…] Z nagła niepohamowana wyobraźnia i obejrzany niedawno thriller podsunęły mi zgoła odmienny obrazek, który zakłócał idyllę. Oto otoczyła mnie wataha czupurnych dzikusów o mahoniowej skórze i wystających żuchwach. Niezadługo z bambusowej chałupy wynurzył się plemienny przywódca, nad wyraz zażywny pół – Mulat o z lekka przyprószonej siwizną fryzurze. Byłam wpół żywa ze strachu…

do wiadomości podała Małgorzata Śliwa