Jak dobrze być żołnierzem
min23 lutego 2011 roku  uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu ogólnopolicyjnym oraz uczniowie klas maturalnych  uczestniczyli w  spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie mjr Robertem Bąkiewiczem.
Podczas spotkania mjr Bąkiewicz przybliżył młodzieży zasady  zatrudnienia w wojsku,  omówił szczegółowo czym są Narodowe Siły Rezerwowe, jaki jest ich skład i podstawowe zadania. Wyjaśnił również, gdzie należy się zgłosić, aby zostać żołnierzem, kto może ubiegać się o służbę w NSR oraz jakie obowiązki mogą przyjmować w nich kobiety. Przedstawił również korzyści, jakie mogą osiągnąć pełniący służbę wojskową oraz jakie świadczenia przysługują żołnierzom NSR. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli  film promujący Narodowe Siły Rezerwowe i otrzymali broszury informacyjne.

Do wiadomości podała Monika Zych