Nasi na „Biegu Piastów” 2011
{slimbox single images/stories/news_2010_11/71/nasi.jpg,images/stories/news_2010_11/71/min.jpg,Nasi w Jakuszycach ; images/stories/news_2010_11/71/nasi2.jpg,images/stories/news_2010_11/71/min.jpg, Nasz Bieg Piastów ; images/stories/news_2010_11/71/nasi3.jpg,images/stories/news_2010_11/71/min.jpg, Reprezentowaliśmy powiat kłobucki }
W dniach 02-06 marca 2011 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w
Międzynarodowym Biegu Narciarskim „Bieg Piastów”, który odbywa się każdego roku w Jakuszycach k/ Szklarskiej Poręby. Bieg ten organizowany jest w ramach Ligi Światowych Biegów Długodystansowych „Worldloppet”. Bieg Piastów jest największą masową imprezą narciarstwa biegowego w Polsce. W tegorocznym XXXV Biegu Piastów startowało 3282 zawodników z całego świata. Wielu z nich biegło więcej niż na jednym dystansie, co daje nam liczbę 4261 biegaczy. Wśród nich nie zabrakło naszej skromnej reprezentacji.
Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami, w tym roku uczestniczyła w Biegu Piastów już 18 raz z rzędu.
Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów jak i nauczycieli, którzy każdego roku rywalizują na Biegu Piastów na różnych dystansach.
Uczniowie chętnie startują na 10 km i 26 km techniką klasyczną. Natomiast nauczyciele na dystansach 26 km i 50 km techniką klasyczną oraz na 30 km techniką dowolną.
W XXXV Biegu Piastów, w biegu na dystansie 10 km techniką klasyczną, startowali uczniowie:
Wilkowiecki Daniel IV TA, Sośniak Ariel II TE, Szlązak Jakub II LOa, Ociepka Adrian I TP, Goł Patryk I TP, Nicer Wojciech II TM, Noga Barbara I LOE1, Jelonek Kamila II LOb, Ujma Sylwia II LOb, Hanszke Anita II LOb, Pytel Paulina I TL, Kilan Sylwia I TB, p. Mariusz Nicia - nauczyciel WF, p. Justyna Karwala – naucz. przedmiotów budowlanych.
W biegu na 26 km techniką klasyczną:
Witold Morawski i Alicja Borowczyk- Szymanek – nauczyciele WF.
W biegu na 30 km techniką łyżwową p. Andrzej Zbierański – emerytowany nauczyciel WF.
W tym roku powiat kłobucki na Biegu Piastów reprezentowało ogółem 25 zawodników, w tym 16 osób z naszej szkoły.
W szkole od kilku lat istnieje klub narciarstwa biegowego UKLS „Sprint”, którego opiekunami są nauczyciele wychowania fizycznego; Witold Morawski, Piotr Borowski i Mariusz Nicia.
Klub narciarstwa biegowego w naszej szkole skupia wielu nauczycieli, absolwentów oraz sympatyków, którzy chętnie uprawiają tak piękną dyscyplinę, jakim jest narciarstwo biegowe.
Posiadamy także kompletny sprzęt narciarski, który udostępniamy uczniom i nauczycielom na zawody narciarskie.

Do wiadomości podał Witold Morawsk