logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

15 MARCA 2024 r. - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

"W drodze – stara ojczyzna – nowa ojczyzna”
min_1W dniach 27-31 marca 2017 roku uczniowie (K.Kłysińska, D. Międła, F. Bugaj) Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z nauczycielami (M.Trzepizur, W. Morawski) udali się na wizytę do Chiavenny (Włochy) w ramach realizacji projektu. Wizyta była niezwykle interesująca gdyż uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznali nowych znajomych oraz podszkolili język angielski.
Podczas pierwszego dnia pobytu młodzież zwiedziła szkołę włoską, a także uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Uczniowie udali się także do miejscowego muzeum, w którym mogli podziwiać dzieła sztuki sprowadzone z innych krajów. Po wizycie w muzeum nastąpiło powitanie uczestników projektu przez burmistrza Chiavenny oraz zwiedzanie miasta. Po południu uczniowie mieli okazję zobaczyć ogrody botaniczne "Parco del Paradiso”, z których rozciągał się niesamowity widok na Alpy oraz całą miejscowość. W drugim dniu uczniowie w ramach pracy nad projektem oglądali film "Gran Torino” oraz odpowiadali na pytania dotyczące filmu. Następnie każda z grup (Polski, Austrii, Niemiec, Włoch) zaprezentowała piosenki o tematyce migracji oraz prezentacje multimedialne o filmach poruszających problem uchodźców. Grupa z Polski zaprezentowała film pt."300 mil do nieba".
Trzeci dzień obfitował w zwiedzanie miejscowości takich jak Varenna, przeprawę statkiem do Bellagio (perła jeziora Como) oraz zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. W czwartek uczniowie z Polski przedstawili prezentację na temat weryfikacji źródeł informacyjnych, a następnie w grupach międzynarodowych odpowiadali na pytania związane z ochroną danych osobowych. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie wodospadów Acquafraggia. Pod wieczór uczniowie włoscy wraz z pomocą rodziców zorganizowali poczęstunek oraz dyskotekę, na której bawili się wszyscy uczestnicy projektu.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr