Dnia 24 kwietnia 2023 r. uczniowie klas: II TEL oraz III LO uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Infrastruktury i Środowiska w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. „DNA – alfabet życia”. W ramach zajęć uczestnicy poznali podstawowe techniki izolacji DNA i badania materiału genetycznego. Przeprowadzili proces przygotowania materiału genetycznego do badania, izolacji DNA oraz jego oczyszczania. Następnie przeprowadzili pomiary jakościowe i ilościowe z użyciem nanodropu w procesach obróbki cieplnej oraz przeprowadzili proces elektroforezy DNA. Zajęcia laboratoryjne poprzedził wykład wprowadzający dr hab. Anny Grobelak, prof. PCz. Młodzież miała również okazję zwiedzić Wydział Infrastruktury i Środowiska oraz zapoznać się ofertą edukacyjną Wydziału m.in. kierunkami studiów.