W sobotę 21 maja 2022 roku w szkole na Zagórzu odbyło się spotkanie maturzystów rocznika 1992. Wówczas do egzaminu przystąpili abiturienci z zagórskiej szkoły o specjalności „Technik Mechanizacji Rolnictwa” z roku urodzenia – 1972.

Klasa „VTMR” – tak nazywano tę klasę skrótem, widocznym na okładce dziennika lekcyjnego. Funkcję wychowawcy pełnił mgr Kazimierz Jagielski, a starostą klasy także bywał mgr Karol Bednarski. Chłopakom z „VTMR” stuknęła albo „stuknie” w tym roku 50-tka, więc połączyli dwie w jedną – połączyli swoje „pięćdziesiątki” z 30-tą rocznicą zdawania ich Matury. Po powitaniu i sprawdzeniu listy obecności nasi absolwenci zwiedzili szkołę i warsztaty szkolne, oraz nową, ciągle jeszcze w budowie, bardzo potrzebną halę sportową. Po obiektach szkolnych oprowadził nas mgr Janusz Mońka. Szkoła w Zagórzu wywarła na zwiedzających bardzo dobre wrażenie. Lśni czystością i jest zadbana. To widać. To widać na pierwszy rzut oka. Posiada kilkanaście pięknych pracowni; zwłaszcza należy wspomnieć o pracowni na warsztatach szkolnych. Jest to pracownia CNC – pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie. Uczestnicy spotkania podziwiali swoją „starą” dobrą szkołę. Ale jak to zwykle na takich spotkaniach bywa, dużo czasu poświęcano na wspomnienia… i żarty. I ten wybuch radości z rozpoznania kogoś, kogo się nie widziało 30 lat.
kjagielski