Uczniowie naszej szkoły w dniach 18 – 20. 05. 2022r. uczestniczą w trzydniowej wycieczce zrealizowanej w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę”.

W programie wycieczki uwzględniono wiele ciekawych ,,punktów edukacyjnych” znajdujących się w okolicy Poznania. Inicjatorem wycieczki jest nauczyciel historii Marek Nowak, a opiekę sprawują: p. Anita Ziomko-Nowak, p. Witold Morawski, p. Piotr Borowski.

Dzień pierwszy – podążaliśmy ,,szlakiem początków państwa polskiego”. Wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie przeniosła nas w zamierzchłe czasy. Gniezno zachwyciło nas Wzgórzem Lecha. Gotycka katedra, kościoły pw. św. Jerzego i pw. św. Jana przypomniały nam historię pierwszych Piastów. W naszej pamięci na długo zapadnie obraz Drzwi Gnieźnieńskich i Relikwiarza św. Wojciecha.