Konkurs zorganizowano w związku z XXV – leciem uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Zarząd Powiatu Kłobuckiego, na czele z Panem Starostą Henrykiem Kiepurą oraz Wicestarostą Zdzisławą Kall.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o prawie konstytucyjnym, promowanie świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. W dniu 21 kwietnia 2022 r. odbył się I etap – eliminacje szkolne. Do rywalizacji przystąpiło szesnastu uczniów spośród których do II etapu finałowego zakwalifikowało się pięciu z najlepszymi wynikami: Mateusz Desperak 3TI, Szymon Rzepka 3TI, Klaudia Krawa 2LO, Dawid Kiepura 2TI, Oliwia Pelikan 3 LOg. Finał konkursu odbędzie się 27.04.2022 r. w ZS Nr 3 w Kłobucku. Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych, Pani Dyrektor Anna Nowicka wręczyła pamiątkowe egzemplarze konstytucji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, czuwała powołana przez Dyrektora komisja Marek Nowak i Wojciech Grzybowski.