Wirtualne, właśnie... To chyba przyszłość szkolnictwa. Nauka np. spawania z użyciem realnych narzędzi w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem technologii (gogli) VR - Virtual Reality. Stanowisko wspomagania nauki spawania, pozwala dłużej wykonywać czynności faktycznego spawania niż podczas nauki na standardowym automacie spawalniczym. Nie ma konieczności fizycznej wymiany spawanych elementów, nie trzeba czekać aż ostygną, nie ma potrzeby usuwania żużlu...
Znacząco obniża się koszty oraz skraca czas szkolenia spawacza, zmniejsza zużycie materiałów.
Te i wiele innych nowinek mogli zaobserwować, a nawet wypróbować nasi podopieczni mechanicy jak i ich opiekunowie.
Żyjemy w ciekawych czasach, nie ulega wątpliwości. Postęp na nikogo nie czeka. Żeby nadążyć za nim, trzeba podpatrywać, czytać, szkolić się itd.
Tak też staramy się robić i naszych mechaników pasją tą zarażać.
A stanowisko takie, wirtualne, jak myślicie - przydałoby się?
Ciekawe czym Kielce zaskoczą za rok?
Póki co, rzućcie okiem na film z dzisiaj.