Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Online w Pisaniu na Klawiaturze pt. „Klawiaturowe Wyzwanie”.

Konkurs jest skierowany dla osób w każdym wieku z całego kraju. Zawodnicy byli podzieleni na grupy wiekowe. Rozgrywki odbywały się od 8 do 21 listopada 2021r. i podzielone były na dwa etapy, z których każdy składał się z dwóch rund. W ramach każdej rundy, uczestnik miał za zadanie w czasie 10 minut przepisać (możliwie bezbłędnie) jeden tekst konkursowy. Za każdy poprawnie przepisany znak uczestnik otrzymywał 1 punkt, natomiast za każdy popełniony błąd od wyniku odejmowana była pewna liczba pkt. karnych, która różniła się zależnie od etapu. Do każdego z etapów zawodnik mógł przystąpić tylko raz.
Trzej zawodnicy jednej drużyny z największą ilością punktów punktowali jednocześnie dla całej drużyny.
W drużynie Technikum Nr 1 w Kłobucku udział wzięli uczniowie różnych klas uczący się w zawodzie technik informatyk. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli: Oskar Romański z klasy III TGI zdobył 17 miejsce, Kamil Piątek z klasy I TI zajął 20 miejsce oraz Jakub Toborek z klasy III TI_p 24 miejsce. Opiekunem naszej grupy była nauczycielka przedmiotów informatycznych - Iwona Rykała. Gratulujemy!
Link do strony z wynikami: https://interinfo.pl/wyniki-ix-edycji-klawiaturowego-wyzwania/