19 czerwca 2021r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się sesja naukowa ,,Akademickie Zabrze – Akademicki Śląsk. W hołdzie pionierom nauki i medycyny”. Inicjatorem wydarzenia przybliżającego historię polskiej kardiochirurgii i dorobku naukowego profesora Tomasza Cieszyńskiego był profesor nauk medycznych Marian Zembala.

Imprezę uświetnił recital fortepianowy Pawła Kowalskiego i koncert Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej. Powiat kłobucki reprezentowali samorządowcy, nauczyciele ZS Nr 1 w Kłobucku i ZS w Krzepicach oraz uczniowie - którzy w roku szkolnym 2020/2021 osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Delegacja z naszej szkoły to uczniowie: Olaf Cieślak 2LOp, Julia Bujak 1TŻ, Oliwia Wójcik, Zuzanna Radlak 2TEGL, Weronika Witt tegoroczna absolwentka, nauczyciele: Anita Ziomko-Nowak, Marta Warońska-Koch, Marek Nowak, Witold Morawski.