W dniach 28 maja – 02 czerwca 2021r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przedstawiciele klas II LOp, II LO g, II TBFŻ, II TEL, II TEGL p przeprowadzili zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”.

Akcja przeprowadzana była poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 5 zł.) we wszystkich typach szkół w całej Polsce – ze względu na okres pandemii przeprowadzona w czerwcu, zwykle akcja odbywała się w grudniu. Dnia 01 czerwca 2021r. Kalina Mordal, Oliwia Hamerla, Ewa Kraszewska, Wiktoria Polak, Julia Tasarz w obecności opiekuna SU p. Bernadety Leszczyńskiej komisyjnie przeliczyły wszystkie zebrane pieniądze. Sporządzono również protokół zbiórki.

Po przeliczeniu wszystkich monet okazało się podczas akcji zebrano monety o łącznej wartości 331,62zł. Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowały oraz dokonały rozliczenia pieniędzy zebranych w czasie akcji z organizatorem p. Bernadeta Leszczyńska i p. Agnieszka Nowicka.

Akcja przeprowadzona była sprawnie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wszyscy bardzo chętnie włączyli się do udziału w akcji. Pieniądze zostały przekazane Poczcie Polskie wyznaczonej przez organizatora akcji do odbioru pieniędzy.