W dniu 15 grudnia 2020r. o godz. 15:00, w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”, przeprowadzono eliminacje szkolne ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz przejściem szkół ponadpodstawowych na nauczanie zdalne Zastępca Głównego Inspektora Pracy poinformował, że dopuszczalna jest organizacja etapu szkolnego ww. konkursu w wersji online. Wobec powyższego etap szkolny konkursu zorganizowano online przy wykorzystaniu platformy Microsoft 365 - MS Teams do połączenia z uczestnikami oraz MS Forms do przygotowania i rozwiązywania testu. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 10 uczniów z 3 klas Technikum Nr 1. Każdy z uczestników konkursu, w czasie 30 min, udzielał odpowiedzi na 40 pytań testowych wybranych z dostępnej bazy pytań zawierającej 364 pytania dotyczące prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.

Najwyższą ilość punktów uzyskał uczeń kl. I TG – Dominik Leszczyński (98%), drugie miejsce zajął uczeń kl. II TB – Szymon Zdunek (93%).

Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę podczas etapu regionalnego konkursu.

Wysokie wyniki osiągnęli również: Adrianna Wasiel – I TG (85%), Julia Suchańska – I TG (80%) oraz Dawid Świąć – I TP (78%). Eliminacje przygotowała i przeprowadziła Pani Justyna Jelonek.