W dniach 05 – 10 października 2020 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku miała miejsce akcja charytatywna „Święty Mikołaj na Kresach”. W odpowiedzi na prośbę Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy na zakup słodyczy. Minimalna kwota od każdej klasy to 10 zł.
Uczniowie ZS Nr 1 w Kłobucku stanęli na wysokości zadania i hojnie wsparli akcję wpłacając niejednokrotnie dużo większą kwotę niż minimalna. Udało się zebrać 500 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup słodyczy. Opiekun SU - Pani Bernadeta Leszczyńska w obecności uczniów kl. II LOp - Wiktorii Kowalskiej, Mateusza Mrożka i Weroniki Krawczyk dokonała zakupu słodyczy. Pakowaniem zajęła się grupa humanistyczna z kl. II LO p. ZS Nr 1 w Kłobucku został wytypowany, jako miejsce koordynacji akcji na terenie miasta i gminy Kłobuck, a Pani dyrektor Anna Nowicka została głównym koordynatorem czuwającym nad sprawnym przebiegiem zbiórki paczek z poszczególnych szkół. Partnerami akcji były: Kuratorium Oświaty w Katowicach - Delegatura w Częstochowie oraz RODN „WOM” w Częstochowie. Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się we wsparcie akcji. Szczególne podziękowania należą się uczniom: Bartkowi Sikorze i Błażejowi Krajewskiemu z kl. IV TM+TP za ogłoszenie zbiórki, Weronice Cieśla, Wiktorii Pietrzyca z kl. III LO, Tomaszowi Antońskiemu z kl. I MPS za zebranie funduszy, Wiktorii Kowalskiej, Mateuszowi Mrożek i Weronice Krawczyk za pomoc w zakupach oraz Natalii Kałuża, Larysie Gabrysiak, Weronice Krawczyk, Mateuszowi Mrożek, Wiktorii Kowalskiej, Kamili Pietrzak, Martynie Głąb i Olafowi Cieślak z kl. II LO p za pakowanie i dekorację paczki. Opiekę nad uczniami sprawowały: Pani Bernadeta Leszczyńska i Pani Agnieszka Nowicka.