Rejonowe Biegi Przełajowe 2012
min_1min_29 października 2012 roku wzięliśmy udział w Rejonowych Biegach Przełajowych w Częstochowie. Zwyciężając w powiecie, reprezentanci ZS Nr 1 w Kłobucku, jako jedyna drużyna spoza Częstochowy stanęła w biegackie szranki z takimi szkołami jak: VII LO im. M.Kopernika, IV LO im. H.Sienkiewicza, IX LO im.
C.K. Norwida, V LO im. A.Mickiewicza, ZSTiO im.
St. Żeromskiego. Sztafeta dziewcząt po bardzo wyrównanej walce zajęła III miejsce na podium, w składzie: Roksana Strugacz, Paulina Ptak, Dominika Łacna, Sylwia Różańska, Karolina Pilarz, Barbara Noga. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły sztafeta męska zajęła pierwsze miejsce kwalifikując się na Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Rudzie Śląskiej 18 października 2012 r. Zawsze byliśmy blisko, ale trzecie, czy drugie miejsca nie cieszyły tak bardzo, z tego względu, że tylko zwycięska drużyna ma zaszczyt reprezentować rejon Częstochowski wśród szkół ponadgimnazjalnych w Rudzie - relacjonuje opiekun LA Michał Kalke. Skład sztafety męskiej: Mateusz Pawełczak, Artur Pelikan, Marek Krawczyk, Bartosz Pawłowski, Arkadiusz Gotszling, Wojciech Toporek. Na sukces zapracował również nieobecny podczas zawodów Mateusz Robak, który w nagrodę również pojedzie do Rudy Śląskiej 18 października wraz z opiekunami: Michałem Kalke, Grzegorzem Garbaciakiem i Mariuszem Nicia.

Do wiadomości podał Michał Kalke