Nasze zwycięstwo w sztafecie
minPowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się 28 września 2012r. na trasach zlokalizowanych na terenie kłobuckiego OSiR-u. W rywalizacji wzięło udział aż 288 zawodniczek i zawodników. Rozdzielono też pierwsze punkty w międzyszkolnej klasyfikacji sportowej. Najlepszy wśród szkół ponadgimnazjalnych okazał się - Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku, zarówno w klasyfikacji dziewcząt, jak i chłopców. Nasza szkoła zapewniła sobie tym pewny start w Rejonowych Zawodach Powiatowych w Częstochowie
9 października 2012r. Najbliższym testem dla naszych uczniów będą zawody
4 października wspólnie z Policjantami z Kłobucka w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy. Organizatorem imprezy organizowanej już po raz dziewiąty będzie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy.

Puchary dla zwycięskich sztafet w Kłobucku ufundowała gmina Opatów, a wręczali je najlepszym młodym sportowcom naczelnik - Maciej Biernacki, dyrektor OSiRu w Kłobucku - Dariusz Suchański oraz Przewodniczący PSZS w Kłobucku - Dariusz Wojnowski.

Drużyny i miejsca na podium

Dziewczęta - szkoły ponadgimnazjalne

1. ZS Nr 1 Kłobuck (Roksana Strugacz, Paulina Ptak, Dominika Łacna, Sylwia Różańska, Karolina Pilarz, Barbara Noga; opiekunowie - Alicja Borowczyk-Szymanek, Michał Kalke, Grzegorz Garbaciak)
2. ZS Nr 3 Kłobuck
3. ZS Krzepice
4. ZS Nr 2 Kłobuck

Chłopcy - szkoły ponadgimnazjalne

1. ZS Nr 1 Kłobuck (Wojciech Toporek, Artur Pelikan, Mateusz Robak, Bartłomiej Pawłowski, Arkadiusz Gotszling, Mateusz Pawełczak; opiekunowie - Alicja Borowczyk-Szymanek, Grzegorz Garbaciak, Michał Kalke)
2. ZS Nr 3 Kłobuck
3. ZS Krzepice
4. ZS Nr 2 Kłobuck

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczennicom i uczniom udziału w zawodach oraz osiągnięcia tak rewelacyjnego wyniku.

Do wiadomości podał opiekun LA - Michał Kalke