Armwrestling na festynie „Dużo wrażeń i radości bez używek i bez złości”
minJedną z wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku w ramach festynu profilaktyczno - sportowego, było jak co roku, siłowanie na rękę mężczyzn, tzw. Armwrestling.
Jak zawsze fundatorem Pucharu, o który walczyli zawodnicy, był Burmistrz Kłobucka Krzysztof Nowak, a medale specjalnie zrobione na tą okazję zakupił Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Kłobuck, Grzegorz Garbaciak.

Przykrą wiadomością jest informacja oficjalnie podana przez organizatorów, iż impreza z tego cyklu organizowana od 2008 roku, w tym roku ma być już niestety ostatnią. Sięgając do archiwum, dowiecie się, że w naszej szkole początkowo nauczyciele Michał Kalke, Robert Płoch oraz Grzegorz Garbaciak z pomocą innych nauczycieli wychowania fizycznego, organizowali zawody w wyciskaniu sztangi leżąc, gdzie zawodnicy uzyskiwali rekordy Mistrzostw Polski wynoszące ponad 200 kg. Ze względu na brak profesjonalnej ławki i sztangi, zawody musiały być przerwane.
I tym razem zawody w Armwrestlingu mogą przestać być rozgrywane z podobnej przyczyny. Do rozegrania takiego typu pojedynków na rękę potrzebny jest profesjonalny stół, który na zawody użyczał początkowo jeden z prekursorów tej dyscypliny sportu Kilan Przemysław, który jako niepokonany w cyklicznych imprezach rozgrywanych co roku na „Dzień Dziecka” oraz „Mikołaja”, opuścił naszą szkołę. Od roku 2011 stół wypożycza szkole uczeń liceum ogólnopolicyjnego Szymon Noga, również niepokonany jak dotychczas w kategorii do 75kg. Ze względu na zaostrzone przepisy FAP (Federacja Armwrestling Polska), potrzebny jest profesjonalny stół z atestem. Od ostatnich zawodów Mikołajkowych za pośrednictwem Gazety Kłobuckiej, Dziennika Zachodniego oraz naszej szkolnej strony trwały poszukiwania Sponsora, dzięki któremu ta impreza z tradycjami mogła by przetrwać, a młodzież miała możliwość treningu na szkolnym stole. Niestety bezskutecznie.
Małe światełko nadziei dla tej dyscypliny daje firma Dragongaz, z którą trwają rozmowy. Jeśli nie zgłosi się żaden sponsor, zawodami o Puchar Burmistrza w Armwrestlingu 06.06.2012 roku zakończę tego typu zawody, niezwykle zresztą widowiskowe i do końca trzymające kibiców z podwyższonym tętnem, z wypiekami na twarzy – dodaje organizator i często również sędzia zawodów Michał Kalke. Co dalej? Zobaczymy… Po zawodach w siłowaniu na rękę odbyły się również zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Widząc zapał i entuzjazm młodych sportowców, może wrócimy do korzeni i znów reaktywujemy tego typu zawody – relacjonują organizatorzy Michał Kalke i Grzegorz Garbaciak. Mamy możliwości treningu tej dyscypliny, problemem nie będzie też ławka, czy sztanga. Dołożymy jednak wszelkich starań jako organizatorzy, aby ta niezwykle trudna dyscyplina sportu jakim jest Armwrestling, przetrwała w naszej szkole, dodają. Wszystkim zawodnikom biorącym udział serdecznie gratulujemy !!!

Wyniki:

OPEN o Puchar Burmistrza:

1. Paweł Wręczycki, 2) Sławomir Sieczka, 3) Szymon Noga, 4) Przemysław Gałkiewicz

Kategoria powyżej 75 kg:

1. Paweł Wręczycki, 2) Sławomir Sieczka, 3) Paweł Stępień, 4) Paweł Szulc

Kategoria do 75 kg:

1. Szymon Noga, 2) Przemysław Gałkiewicz, 3) Paweł Niezgoda, 4) Szymon Tyka, 5) Mateusz Robak, 6) Dawid Kmieć

Wyciskanie sztangi 60 kg (max ilość razy):

1. Krystian Kurzacz - 24, 2) Jan Strzelczyk - 21, 3) Paweł Smolarek - 19, 4) Przemysław Gałkiewicz - 18, 5) Dariusz Soboniak - 12

Do widomości podał Michał Kalke