Nasi lekkoatleci najlepsi
min1min215 maja 2012 roku w Częstochowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Nasza szkoła wywalczyła I miejsce zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: 100 m, 300 m, 600/1000 m, skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą 4 kg/5 kg. Wyniki:
Dziewczęta:
100 m: II miejsce Karolina Dróżdż II LOBD, V miejsce Paulina Krakowiak II LOAC; 300 m: I miejsce Roksana Strugacz I LOE2, III miejsce Barbara Noga II LOE1, IV miejsce Sylwia Różańska I TE ; 600 m: I miejsce Kinga Gancarek II LOAC, II miejsce Paulina Ptak I TF; skok w dal: III  miejsce Paulina Pytel II TL, skok wzwyż: III miejsce Magdalena Zając II LOE2, IV miejsce Agata Tronina I LOE2; kula 4kg: II miejsce Kinga Leszczyk, III miejsce Rogoż Roksana I LOE2.
Chłopcy:
100 m: II miejsce Kamil Strzelczyk II TL, III miejsce Mateusz Wieczorek I TI; 300 m: I miejsce Mateusz Robak II LOE1, II miejsce Martin Gierich II LOE1, III miejsce Dariusz Wiecha I TB; 1000 m: I miejsce Paweł Macherzyński III TB, II miejsce Mateusz Pawełczak II LOE2; skok w dal: I miejsce Artur Pelikan II LOAC, IV miejsce Damian Grzyb I TL, skok wzwyż: III miejsce Grzegorz Szyjka II LOE2; Kula 5 kg: II miejsce Paweł Wręczycki III TB, III miejsce Robert Wręczycki II TB.
Na wspólny sukces pracowali również uczniowie: Jessica Psik I LOE2, Joanna Polis I LOE2, Maja Wróblewska I LOE2, Wąs Magdalena II LOBD, Marek Krawczyk I TL, Sebastian Nicpoń II LO, Krzysztof Czarnecki I TI, Paweł Brzózka II LOE1, Dawid Kmieć II LOE1, Norbert Wiktor II LOE1.
Na wspólny sukces naszych uczniów pracowali wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego. Cieszy forma biegowa naszych zawodników.i zaangażowanie naszych sportowców, a w przypadku Pawła Macherzyńskiego również i poświęcenia dla sportu. Opiekunami podczas zawodów byli: Alicja Borowczyk - Szymanek, Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke.

Kierownik LA: Michał Kalke