Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce
min2min112 marca 2012 roku na sali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego w Kłobucku odbył się Finałowy Turniej Mistrzostw Szkoły w Piłce Koszykowej Chłopców w którym rywalizowały 3 zespoły wyłonione wcześniej w meczach rozgrywanych systemem „pucharowym". Turniej Finałowy rozegrano w systemie ,,każdy z każdym", czas gry 2x15 minut. Mistrzem Szkoły została reprezentacja klas IV Technikum Informatycznego i IV Technikum Żywienia.
Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży o czym może świadczyć, że do zawodów zgłosiło się 12 drużyn.
Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:
- I TI/I LO E1/III LO AD – IV TB 39:26 (20:15)
- IV TI/TŻ A – I TI/I LO E1/III LO AD 44:19 (17:12)
- IV TI/TŻ A – IV TB 47:15 (28:8)
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:
1. IV TI/TŻ A – Trocha Wojciech, Cieśla Krystian, Kocot Mateusz, Mrugalski Dominik, Strzelecki Tomasz, Strzelecki Andrzej, Czerwiec Mateusz, Mateusz Tarłowski;
2. I TI/I LO E1/III LO AD – Czajka Wiktor, Błaszczyk Konrad, Matyja Mateusz, Kaniewski Karol, Figlus Bartosz;
3. IV TB – Grzesiński Arkadiusz, Pawłowski Mateusz, Kęsik Marcin, Kulig Przemysław, Wieczorek Igor, Desperak Mariusz.
Organizatorami i sędziami zawodów byli Mariusz Nicia i Michał Szczypior.

Do wiadomości podał Mariusz Nicia