logo SZ NR 1 w Kłobucku

W Mistrzostwach Rejonu Częstochowskiego SZS w tenisie stołowym szkół podstawowych IMS (2010-2009) rozegranych 19 marca 2024 r. w hali sportowej powiatu kłobuckiego, zwyciężyły dziewczęta SP 1 w Kłobucku oraz chłopcy SP w Dąbrowie Zielonej, awansując do PółfinałumŚląskiego. Wicemistrzostwo wywalczyły dziewczęta SP Złochowice oraz chłopcy SP Opatów.

Startowało łącznie 12 drużyn szkolnych, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

Wszystkie drużyny pucharami, dyplomami i nagrodami dekorowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Starosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall, Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Aneta Kiepura, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku Jacek Rudzki, Naczelnik Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego Joanna Kulejewska, Członek Głównej Komisji Rewizyjnej Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie Grzegorz Garbaciak, Radny Rady Powiatu Kłobuckiego Dariusz Wojnowski, organizator i Sędzia turnieju Witold Morawski oraz Sędzia turnieju Dariusz Jankowski. Specjalną nagrodę otrzymali uczniowie ZS Nr 1 Łukasz i Mateusz Wydmuch - brązowi medaliści mistrzostw Śląska szkół średnich ,,Licealiady", którzy młodszym pingpongistom sędziowali oraz gościom zaprezentowali pokaz gry na robocie treningowym. Uczestnicy mieli możliwość poznać kulinarne umiejętności uczniów klas gastronomicznych ZS Nr 1, którzy pod opieką swoich nauczycieli przygotowali słodki poczęstunek. W kłobuckiej, gościnnej hali sportowej przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Samorządu Województwa Śląskiego, Gminy Kłobuck, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zrzeszenia LZS, SZS i sponsorów, odbędą się wkrótce kolejne przedsięwzięcia tenisowe - zapewnili organizatorzy mistrzostw Witold Morawski i Grzegorz Garbaciak.


Klasyfikacja drużynowa:
Dziewczęta
1. SP 1 Kłobuck Natasza Górnik, Zofia Bachór
2. SP Złochowice Wiktoria Macherzyńska, Lena Żurek
3. SP Lelów Barbara Kwiecień, Lena Madej, Magdalena Soja
4. SP 36 Częstochowa Mirra Bonne, Oliwia Cholerzyńska, Hanna Wiśniewska
5. SP Dąbrowa Zielona Zofia Balwierz, Aleksandra Michalska, Anna Szymczyk
6. SP 13 Częstochowa Aleksandra Knop, Hanna Makowiejczuk, Gabriela Remblewska

Chłopcy
1. SP Dąbrowa Zielona Marek Boborowski, Marcel Hasikowski, Radosłąw Śnioszek
2. SP Opatów Bartosz Brzęczek, Konrad Kowalik, Mikołaj Pelikan
3. SP 1 Kłobuck Jakub Bladocha, Dominik Drzastwa
4. SP Lelów Mateusz Dors, Jakub Dziura, Ksawery Napora
5. SP 53 Częstochowa Franciszek Brzeziński, Tomasz Kałużny, Wojciech Zmorek
6. SP 13 Częstochowa Jakub Marchewka, Jakub Masio, Maksymilian Wierus

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr