logo SZ NR 1 w Kłobucku

Piłkarskie pasje dziewczyn spowodowały, że sześć szkolnych drużyn rywalizowało 4 grudnia 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku podczas Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora, który wspólnie zorganizowała szkoła i Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Piłkarki Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, Szkoły Podstawowej w Truskolasach, Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym, Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Miedźnie oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku rozlosowane do 2 grup, rozegrały tam po dwa spotkania, aby następnie rywalizować w fazie pucharowej w meczach o poszczególne miejsca w turnieju. Zawody zakończyły się zwycięstwem dziewcząt Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, które w meczu finałowym pokonały drużynę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnie 4:1.
Dziewczęta rywalizujące w zawodach oprócz zmagań piłkarskich, miały możliwość poznać kulinarne umiejętności uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku, którzy pod okiem swoich nauczycieli, przygotowali poczęstunek w postaci słodkich wypieków.
Oryginalne puchary, dyplomy i nagrody – piłki nożne dla wszystkich drużyn oraz upominki ufundowane przez organizatorów wręczali: Marek Nogaj - z-ca dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Stanisław Wrzesiński i Grzegorz Garbaciak reprezentujący Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, pomysłodawca i organizator turnieju Piotr Borowski oraz sędziowie: Angelika Pawlica, Michał Szczypior i Dariusz Wojnowski.
Wyniki turnieju:
Mecze fazy grupowej:
Gr. A: ZS-P Miedźno – SP nr 3 Kłobuck 1 : 0
SP nr 3 Kłobuck – SP Truskolasy 0 : 0
SP Truskolasy – ZS-P Miedźno 0 : 0
Gr. B: ZS Nr 1 Kłobuck – SP Zwierzyniec 1 : 0
SP Zwierzyniec – SP 1 Kłobuck 2 : 0
SP 1 Kłobuck – ZS Nr 1 Kłobuck 0 : 1
Mecz o V m-ce: SP nr 3 Kłobuck – SP nr 1 Kłobuck 0 : 3
Mecz o III m-ce: SP Truskolasy – SP Zwierzyniec 0 : 1
Mecz o I m-ce: ZS-P Miedźno – ZS Nr 1 Kłobuck 1 : 4
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku
2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miedźnie
3. SP w Zwierzyńcu Pierwszym
4. Szkoła Podstawowa w Truskolasach
5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku
6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku
Składy drużyn: (m-ca I – III)
1. Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku: Krok Amelia, Strzelczyk Kamila, Pietrzak Kinga, Wojtyra Kamila, Gabrysiak Nikola, Morga Maria, Olszewska Michalina, Paturej Nadia, Strózik Dominika, Szymaczek Dagmara, Ślusarczyk Angelika, Wojtal Emilia, Wręczycka Dominika. Opiekun: Piotr Borowski.
2. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miedźnie: Konecka Lucyna, Rutkowska Lena, Pąklak Beata, Siwa Wiktoria, Słaba Julia, Kowalik Róża, Bedła Liliana, Heluszka Maja, Świerczyńska Aleksandra, Szczypiór Małgorzata. Opiekun: Janina Morga.
3. Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym: Zając Kamila, Szyszka Emilia, Pawelak Nikola, Nieora Kornelia, Kopera Anna, Wychowaniec Anna, Jura Emilia, Telenga Karolina, Połatyńska Klaudia. Opiekun: Angelika Pawlica.

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr