152 uczennic i uczniów w 10 kategoriach wiekowych rywalizowało w XXIII Grand Prix Kłobucka w tenisie stołowym.

Turniej ten poszerzony o dodatkowe kategorie ma za zadanie zachęcenie nowych dzieci do podjęcia systematycznych treningów, zaś dla zaawansowanych jest ostatnim sprawdzianem przed m. in. Mistrzostwami Gminy Kłobuck, Powiatu Kłobuckiego LZS i Rejonu Częstochowskiego Szkolnego Związku Sportowego, Drewtex Grand Prix Krzepic oraz Mistrzostwami Śląska Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W sekcji tenisa  OSiR młodzi pingpongiści trenują w 3 grupach zaawansowania a w wakacje doskonalą umiejętności w corocznie organizowanym dochodzącym i wyjazdowym obozie sportowym. W 2019 roku na obozie w Brzegu Dolnym odwiedziła nas telewizja Polsat Sport z Mistrzem Europy w biegu na 400 metrów przez płotki - Pawłem Januszewskim w roli reportera ( prowadzi także audycję sportową w radiowej Trójce: Biegam bo lubię. Była to doskonała okazja do pierwszych wywiadów młodych adeptów tenisa stołowego przed kamerami ogólnopolskiej telewizji.

Obszerna audycja ze zgrupowania była wyemitowana w programie Atleci.(odcinek 380) przypominał opiekun sekcji Grzegorz Garbaciak.

W 10 kategoriach statuetki, medale i dyplomy za miejsca I – VI,  nagrody: worki z logo GP   dla wszystkich uczestników  (z logo grand prix i herbem Kłobucka) wręczali: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Krakowian, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Anna Kępczyńska i sędzia główny turnieju Grzegorz Garbaciak

wyniki: (miejsca I – IV)

3. Radosław Gmyrek ZS 1 Kłobuck
4. Bartosz Adamik ZS 3 Kłobuck

Data i miejsce: 13.11.2023r. w hali sportowej SP nr 1 w Kłobucku
Organizatorzy: Gmina Kłobuck, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłobucku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku, Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku, Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku.

Komisja sędziowska:
                                                                       G. Garbaciak, W. Morawski A. Pawlica,, D. Wojnowski