logo SZ NR 1 w Kłobucku

Tenisiści stołowi Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku brązowymi medalistami Mistrzostw Śląska Mateusz Wydmuch i Łukasz Wydmuch wywalczyli III miejsce w Mistrzostwach Śląska SZS szkół średnich Licealiadzie w tenisie stołowym, rozegranych 16 listopada 2023r. w Łaziskach Górnych.


W drodze do finału walczyli i zwyciężali w półfinałach wojewódzkich, mistrzostwach szczebla rejonowego, powiatowego. Turniejowi towarzyszył wyrównany poziom spotkań; dużo meczy kończyło się wynikiem 3-2, w których każda z ekip mogła zwyciężyć. Po rozegraniu pojedynków w dwóch grupach eliminacyjnych, rozegrano pojedynki półfinałowe i gry finałowe. Brawa dla zwycięzców, ale również dla tych, którzy nie stanęli na podium - bo przecież sam udział w finale już jest olbrzymim sukcesem. Łukasz i Mateusz pierwsze kroki pingpongowe stawiali w sekcji OSiR Kłobuck, aby następnie doskonalić umiejętności w KS Spin Częstochowa i aktualnie w UJD AZS Częstochowa, gdzie mają możliwość i z powodzeniem grają w III lidze mężczyzn oraz systemie wojewódzkich i ogólnopolskich rozgrywkach WTK i OTK.
Ogromne podziękowania otrzymuje ktoś więcej niż trener, to przyjaciel Przemek Korzec z którym zorganizowałem kilkanaście obozów sportowych w górach, nad morzem m. in. , Żywcu, Gilowicach, Olsztynie, Kulach, Brzegu Dolnym, gdzie nawet kiedyś zagościł Paweł Januszewski z ekipą Polsat Sport i nakręcił z m. in. naszymi dziećmi program Atleci (odcinek 380) o tenisie stołowym.
Brawa Wojciech Drwięga Wojciech Drw za solidność, profesjonalizm i serdeczność podczas Mistrzostw Śląska, dzięki czemu do Łazisk Górnych wszyscy chcą przyjeżdżać. Wyjątkowe podziękowania dla Witolda Morawskiego, współpracowników i dyrekcji szkoły, z którymi zrealizuję jeszcze wiele pingpongowych marzeń i przedsięwzięć w nowej hali sportowej Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku

foto i infrormacje za OSiR Kłobuck - tenis stołowy

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr