logo SZ NR 1 w Kłobucku

08 listopada 2023 r. w Częstochowie na pływalni „Sienkiewicz” w ramach Licealiady odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Częstochowskiego SZS w pływaniu.

Nasza szkoła ZS nr 1 w Kłobucku całkiem nieźle zaprezentowała powiat kłobucki, gdyż była o włos o wygranie finałów. W sztafecie II miejsce na VIII szkół, III miejsce w drużynówce.
Jedynkę reprezentowali: Kacper Rudzki, Adrian Goł, Piotr Kierlik, Hubert Kutynia, Dawid Kubat, Dawid Jędrysiak, Dominik Pietrzak, Tymoteusz Suleja, Kacper Edelman i Mikołaj Stępień.
Bardzo cieszy srebro w sztafetach 8x50 dowolnym, na zasługę jednak również zasługują indywidualne starty wszystkich zawodników, a zwłaszcza te medalowe: Kacper Rudzki I msce w stylu grzbietowym na dystansie 50 m, Piotr Kierlik II msce również w stylu grzbietowym na dystansie 100 m, II msce Dominika Pietrzaka na dystansie 100 m stylem dowolnym. Zwycięzców dekorowali prezes zarządu miejskiego Szs w Częstochowie Zygmunt Stempor, kierownik pływalni Sienkiewicz, nauczyciele, trenerzy.
Kierownikiem i opiekunem wyjazdu był Michał Kalke, opiekę nad uczniami pełnił również Grzegorz Garbaciak. Do zawodów oprócz wspomnianych nauczycieli młodzież biorącą udział w zawodach przygotował Witold Morawski. Wielkie podziękowania dla trenerów naszej młodzieży, którzy na co dzień pływali wyczynowo lub nadal pływają w swoich klubach pływackich.
Pod koniec grudnia swoje umiejętności pływackie zaprezentuje większe grono naszych uczniów podczas Mikołajkowo-Świątecznych Zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły im. Jana Kilińskiego w Kłobucku.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr