logo SZ NR 1 w Kłobucku

Kultywując tradycje kajakarskie w naszej szkole, we wrześniu odbył się dwudniowy spływ kajakowy. Pierwszego dnia trasę spływu rozpoczęliśmy w miejscowości Zawady podziwiając piękno rzeki Liswarty.

W słoneczny dzień młodzież z uśmiechem na twarzy pokonywała każdy kilometr trasy. Pojawiające się bystrza w meandrującej rzece, nie były żadnym problemem dla naszych dzielnych kajakarzy. Przepływaliśmy obok już dawno nie funkcjonujących młynów w Strębce i Nowej Wsi, gdzie ząb czasu zrobił już swoje, podziwiając przy tym piękno natury.
Tak po ponad 24 kilometrach na wodzie dopłynęliśmy do końca trasy w Wąsoszu Górnym.
Drugi dzień spływu zaplanowaliśmy już na rzece Warcie rozpoczynając spływ w miejscowości Orczuchy na niedawno oddanej przystani. Warta swoim szerokim i spokojnym nurtem poniosła nas do końca kajakowej przygody. Młodzież spisała się bardzo dzielnie, chociaż po pierwszym dniu odczuwała zmęczenie, to szybko się zregenerowała i z zapałem i chęcią popłynęła drugiego dnia. Nie trzeba nikogo przekonywać, że kajakarstwo to doskonała forma aktywności ruchowej i turystycznej połączonej z obcowaniem z przyrodą. To również doskonalenie współpracy w grupie, poczucie odpowiedzialności i bezpieczeństwa za partnera w kajaku jak i za pozostałych uczestników spływu.
Przypominając przed spływem dekalog kajakarza, warto zwrócić uwagę na jeden z najważniejszych jego punktów: "Podczas wywrotki kajaka w pierwszej kolejności ratuj człowieka, dopiero później jego bagaże i sprzęt..."
Do zobaczenia na następnych równie udanych kajakowych spływach.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr