logo SZ NR 1 w Kłobucku

Drużyna Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku w składzie: Angelika Krawczyk, Oskar Cykowski, Piotr Kierlik, Dawid Kubat, Dominik Krawczyk i Nikodem Matyja zwyciężyla w II Mistrzostwach Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym szkół ponadpodstawowych, rozegranych 16 września 2023 r. w Parzymiechach.

Indywidualnie Oskar Cykowski triumfował w kat. Open, Piotr Kierlik zwyciężył a Dawid Kubat wywalczył 2. miejsce na podium w kategorii klas pierwszych oraz Angelika Krawczyk wywalczyła 2 m. w kategorii młodzieżowców. Dominik Krawczyk uplasował się na 8 miejscu, a Nikodem Matyja był 9. Na 18 km urozmaiconej leśnej trasie z której ,,na żywo” odbywała się relacja na telebimie, walczyli dzielnie o wysokie lokaty i drużynowy triumf. Zwycięzców za miejsca I - III oraz drużyny szkolne pucharami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi i voucherami na zakup sprzętu sportowego dekorowali: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, Naczelnik Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłobucku Joanna Kulejewska, Radna Częstochowy Małgorzata Iżyńska, Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Dyrektor biura związku gmin i powiatów subregionu północnego Wojciech Ostaszewski, Poseł na Sejm Zdzisław Wolski i Wiceprezydent Częstochowy Piotr Grzybowski. Zawodnikom towarzyszył nie tylko dobry nastrój ale też wyśmienita pogoda; na mecie każdy był dekorowany pamiątkowym medalem aby po chwili odpoczynku udać się na zasłużony posiłek. Nasi uczniowie udowodnili, że nie tylko pływają, biegają i grają, ale że jeździć na rowerze szybko i umiejętnie też potrafią - stwierdzili szczęśliwi opiekunowie: Michał Kalke i Grzegorz Garbaciak.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr