Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
minI to już po raz 41 – przy okazji wspomnijmy sobie ubiegłoroczne 40 urodziny naszego ZS Nr 1 w Kłobucku. Na naszej inauguracji mieliśmy znakomitych gości: Członkini Zarządu Województwa Śląskiego pani Aleksandra Banasiak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Kłobucku, pan Maciej Biernacki.
W głównej roli wystąpili pierwszoklasiści. Jak już informowaliśmy, mamy 9 nowych klas pierwszych, a pośród nich najliczniejsza, prawie 150 – osobowa grupa to technicy, uczniowie naszego Technikum Nr 1. Mamy też dwie pierwsze klasy LO Nr 1 o kierunku ogólnopolicyjnym.
Uroczystość inauguracji odbyła się na boisku szkolnym, co nie jest wyjątkowe, ale zwracała na siebie uwagę płyta boiska do piłki nożnej – trawa równiutko przystrzyżona na równiutkiej również płycie. To efekt niedawnej naprawy, jakiej zostało poddane nasze boisko.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy II LOE1.