logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniu 27 listopada 2019 r. w Częstochowie odbyła się Licealiada SZS w pływaniu drużynowym. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród mężczyzn w sztafecie 8x50 m stylem dowolnym. W zawodach pływackich oprócz 7 drużyn ze szkół częstochowskich, Kłobuck reprezentowała nasza szkoła ZS Nr 1.

Oprócz zwycięstw indywidualnych Kacpra Rudzkiego I TMap (I miejsce 100 m w stylu grzbietowym), Adriana Goł I TPS (II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym) i Filipa Gosławskiego I TMG (II miejsce na 50 m stylem motylkowym), nasza szkoła uplasowała się na III miejscu w wyścigu sztafet 8x50 m stylem dowolnym w klasyfikacji drużynowej, a na sukces zapracowali pozostali uczniowie: Konrad Borkowski III MPS – 100 m stylem dowolnym, Hubert Kutynia I TMap 100 m stylem zmiennym, Bartek Janik III LO 50 m stylem klasycznym, Piotr Bajor IV TM 50 m stylem dowolnym, Bartosz Soluch I TMG 100 m stylem klasycznym, Kotala Marcin II MRW, Dominik Gloc III LO, Marcin Zabraniak I TMG. Szkolne pływanie realizowane w ramach w-f w szkołach podstawowych i gimnazjum, pływanie w klubie pływackim KKP Delfin Kłobuck oraz zajęcia wychowania fizycznego, które realizujemy w naszej szkole na pływalni w Kłobucku, przyniosły efekt w postaci podium w startach indywidualnych, ale przede wszystkim cieszy fakt III miejsca w sztafetach pływackich. Konkurencja na dość wymagającym dystansie 50 m stylem dowolnym, gdzie nasi uczniowie musieli oprócz siły i techniki i w pływaniu, mieć opanowany: skok, nawrót i zakończenie na ścianie nawrotowej. Był to pierwszy taki start naszej szkoły w tego typu zawodach i to zakończony sukcesem. Opiekunowie Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke pragną podziękować całej drużynie i Dyrekcji za umożliwienie startu w tych zawodach.

{gallery}{/gallery}

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr