logo SZ NR 1 w Kłobucku

Ekipa z klas II TP TL i TI spisała się dzielnie. Zaradni na wodzie, bardzo dobrze przygotowani na lądzie. Podczas spływu rozmowy o zdrowym odżywianiu no i o zajęciu na przyszłość, korporacyjnych planach naszych podopiecznych. W kajakach głośniki, z sączącą się melodią umilającą (?) czas ... Ognisko rozpalone w mig, kajaki umyte i spakowane w dwa migi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej dzielnej młodzieży (czego sie dla nich nie robi ...) i na wyraźną prośbę jednego z nich, początkowa faza filmu okraszona będzie pożądanym muzycznym podkładem, który gromadzi rzesze osób w Zakopanem czy przed telewizorami ... Jako, że trudno okrasić tym podkładem cały film ... pozwolicie, że kolejna część przypominać będzie dotychczasowe standardy ... Aha, no i chłopcy, jak się zakładamy o coś, to przegrawszy wywiązujemy się ze zobowiązań :).
Opiekunowie dziękują za bardzo udany spływ i cieszą się, że ta forma rekreacji ruchowej tak bardzo przypadła do gustu naszej sympatycznej Jedynkowej młodzieży. O ile nam wiadomo, w najbliższej (i tej chyba dalszej też) okolicy, trudno znaleźć placówkę, która mogłaby zaoferować coś podobnego.
Powoli zbliżamy się do zakończenia sezonu spływów. Na czwartek mamy jeszcze umówioną grupę z II LO z Karoliną na czele, która zadbała o formalności. Grupa z klasy I K (od pani Laury Paludkiewicz), nie dopełniła obowiązków i nie dostarczyła na czas wymaganych dokumentów, została więc wykreślona z grafiku spływów.
Ostatni film i kilka słów o tym co się działo - w czwartek.
Co potem - zobaczymy. Z kajakarskim pozdrowieniem - opiekunowie spływów.

Ciekawostka: mijające się na wodzie osady z różnych spływów pozdrawiają się wzajemnie poprzez poziome podniesienie wiosła w górę, podobnie jak przy przymierzaniu chwytu wiosła (ponad głowę, między przedramieniem a wiosłem kąt prosty). Zasadą jest, że płynący z prądem pozdrawia płynącego pod prąd, osada męska osadę żeńską lub osadę mieszaną, młodzi starszych itd. Można także pozdrawiać z wody osoby znajdujące się na lądzie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr