logo SZ NR 1 w Kłobucku

Lekkoatleci Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wywalczyli XIII miejsce w Finałach Licealiady SZS Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 30.10.2018 r. w Rudzie Śląskiej.

Do biegu opiekunowie Michał Kalke i Grzegorz Garbaciak wystawili zwycięską sztafetę z Mistrzostw Rejonu Częstochowskiego w składzie: Piotr Ceglarz IV TBP, Przemysław Kilan III MRW, Marcin Kotala I TM, Szymon Balcerzak II LO, Tomasz Sieja I TM, Dominik Kulik II MPS, Karol Krysiak II TŻ, Mateusz Paliwoda I MPS.

Ścigać się z najlepszymi szkołami głównie o profilach sportowych ostatni raz nasza szkoła miała możliwość w 2012 roku w składzie: Mateusz Pawełczak, Artur Pelikan, Marek Krawczyk, Bartosz Pawłowski, Arkadiusz Gotszling, Wojciech Toporek i Mateusz Pawełczak. Opiekunami byli: Mariusz Nicia i Michał Kalke. Większość z tych absolwentów aktualnie trenuje wyczynowo bieganie. Mamy nadzieję, że wielu z naszych obecnych reprezentantów zostanie biegaczami uczestniczącymi w biegach ogólnopolskich.

Droga do finału wojewódzkiego w Rudzie Śląskiej była bardzo ciężka, ale udało się to nam. Pierwszy raz było tak, że oprócz Kapitana drużyny Piotra Ceglarza, pojawił się drugi Kapitan Przemysław Kilan. Jeden drugiego uzupełniali, prowadzili drużynę do zwycięstw zmieniając się w uzyskanych najlepszych czasach podczas wyścigów sztafetowych. Potrafili zmotywować drużynę, sprawić by uwierzyli w siebie! W Rudzkim Finale w którym rywalizowały szkoły - mistrzowie 16 rejonów województwa śląskiego poziom okazał się bardzo wysoki; na dystansie 1200 m wyścig z 3 minutową stratą ukończyli kłobuccy biegacze za najlepszymi z Bytomia. To i tak lepiej o 2 miejsca niż 6 lat temu. Na drugiej pozycji ukończyli zawodnicy z Raciborza a na trzeciej z Dąbrowy Górniczej. Gratulujemy naszym przełajowcom. Zapowiadają ciężko trenować, aby znów zwyciężyć w mistrzostwach powiatu kłobuckiego oraz rejonu częstochowskiego i po raz trzeci powalczyć w Pucharze Śląska

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr