logo SZ NR 1 w Kłobucku

5 października 2018 r. w  miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. W tym roku na starcie stanęło ponad 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju.

Nadrzędnym celem zawodów było uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych.

Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. Komendant Główny Policji objął go honorowym patronatem. Wszyscy biorący udział w mistrzostwach minutą ciszy oddali hołd poległym na służbie.

Do biegowych zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe oraz reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych.

Tradycyjnie zawodnicy biegali na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki w gminie Łazy. Podczas imprezy, każdy mógł też sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy i wypróbować działanie „alkogogli” symulujących widzenie w stanie nietrzeźwości. Na przygotowanym przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach stoisku udzielano także wszelkich informacji o procedurach rekrutacji do Policji. Zawody uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczali: Zastępca Dyrektora Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji nadkom. Dorota Cyma-Końska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Mariusz Krzystyniak, Wiceprzewodniczący NSZZP Województwa Śląskiego asp. szt. Jacek Bryła, Burmistrz Łaz – Maciej Kaczyński oraz Henryk Załoga - ojciec zastrzelonego policjanta.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym zwyciężyli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu. II miejsce wywalczyli reprezentanci kłobuckiego Zespołu Szkół Nr 1. W klasyfikacjach indywidualnych na III miejscu podium stanęła Weronika Witt z II klasy TI oraz Piotr Ceglarz z klasy IV TBP. Na wspólny drużynowy sukces  zapracowali także Przemysław Kilan III MRW 12 miejsce, Karol Krysiak II TŻ 13 miejsce.,  Tomasz Sieja I TM 15 miejsce, Szymon Balcerzak II LO 16 miejsce, Marcin Kotala I TM 18 miejsce oraz  Karolina Wożniak I LO 9 miejsce. Opiekunami podczas wyjazdu byli Grzegorz Garbaciak oraz Michał Kalke. Przypomnijmy, iż młodzież biegła na dystansie 3600 m. W biegu głównym  na dystansie OPEN 10800 m. sprawdzili się również i z powodzeniem ukończyli rywalizację opiekun Michał Kalke i Piotr Ceglarz. W klasyfikacji drużynowej służb mundurowych, pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W tej kategorii najlepszym zawodnikiem był Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach, a najlepszą zawodniczką Patrycja Bosiak z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronie datasport.pl.

Szkolny Sezon biegowy utalentowani lekkoatleci kłobuckiego Zespołu Szkół Nr 1 zakończą  16 października 2018 r. Mistrzostwami Rejonu Częstochowskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych w Częstochowie.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr