logo SZ NR 1 w Kłobucku
Uczniowie z Brühl u nas
min_polW dniach 16.03.-21.03.2013 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z partnerskiej szkoły Berufskolleg w Brühl/Niemcy.
Młodzież z niemieckiej szkoły przebywała w Kłobucku w ramach międzynarodowej wymiany zorganizowanej przez nauczycielki Joannę Morawską, KatarzynęStefaniak i Kamillę Strzeszynę.
Uczniowie z Brühl uczestniczyli w zajęciach sportowych przygotowanych przez panią Anitę Ziomko-Nowak oraz nauczycieli wychowania fizycznego Witolda Morawskiego i Grzegorza Garbaciaka.
Poza zajęciami odbywającymi się w szkole i na hali sportowej młodzież niemiecka wspólnie z  uczniami  naszej szkoły wzięła udział wycieczkach do Krakowa oraz do Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie mieli okazję porozmawiać z założycielem muzeum panem Mankiewiczem.
Sześć dni, które minęły bardzo szybko, zostaną na pewno w pamięci tych, którzy brali udział w projekcie.
Międzynarodowa wymiana młodzieży  to jedna z najlepszych okazji komunikacji w języku obcym, poznania  rówieśników z innych krajów, zweryfikowania stereotypów i nauki tolerancji wobec drugiego człowieka.
Wspólne przebywanie ze sobą przez 24 godziny na dobę (ucznień u ucznia, nauczyciel u nauczyciela) to doskonała lekcja poznania realiów i zwyczajów pielęgnowanych w danym kraju.
Mamy nadzieję, że znajomości nawiązane podczas pobytu uczniów z Zespółu Szkół Nr 1 w Brühl w styczniu 2013 zostały ugruntowane podczas rewizyty w naszej szkole.
Wszystkich uczniów zachęcamy do brania udziału w takich projektach, gdyż są to niepowtarzalne okazje poznania życia rówieśników z innych krajów "od kuchni", gdyż gościmy w ich domach i możemy bezpośrednio obserwować ich codzienne życie.

Do wiadomości podała mgr Kamilla Strzeszyna

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr